0
Nedelja 26.06.2016.
14:36 >> 16:53h

Magični Grizman razbio Irce u nastavku

"Trikolori" se probudili u nastavku. Francuska je četvrti četvrfinalista Evropskog prventva. Domaćin je na "Sen Deniju" u Parizu pobedio Republiku Irsku - 2:1 (0:1).

Sa dva gola za tri minuta, Antoan Grizman srušio Republiku Irsku i odveo "trikolore" u četvrtfinale EP

Junak utakmice je napadač Atletika Antoan Grizman, koji je za samo tri minuta preokrenuo rezultat i doveo "galske petlove" među osam najboljih ekipa Starog kontinenenta. Gledaoci se još nisu ni smestili na stadionu u Parizu, a već je na semaforu pisalo - 0:1. Pogba je srušio Longa u 61. sekundi meča, a sudija je pokazao na belu tačku. Robi Brejdi je bio siguran, za najavu iznenađenje.

OVDE pogledajte sve rezultate EP u Francuskoj!

Od tog šoka, Francuzi se nisu oporavili do poluvremena. Jalovo su napadali domaćin šampionata, ali nije bilo velikih prilika. U pauzi, selektor "trikolora" Didije Dešan šalje u igru ofanzivnog Kingslija Konana, koji je uneo živost u napad Francuske. U 58. minutu, Grizman izjednačuje, a samo tri minuta kasnije isti igrač, na asistenciju Žirua, po drugi put vara Rendolfa.

Utakmica je rešena u 66. minutu, kada je Dafi srušio Grizmana na ivici šesnaesterca. Štoper Iraca je dobio crveni karton, a u nastavku igre, domaćin je rutinski sačuvao prednost, a pravo je čudo kako se mreža Ostrvljana još koji put nije tresla.

90+4. minut - Kraj utakmice, Francuska je u četvrtfinalu.
90+2. minut - Grizman propušta priliku za het-trik.

77. minut - Žinjak je pogodio prečku, posle šuta sa 15 metara, sreća uz Irce.

68. minut - Grizman pogađa Žirua u živom zidu.

66. minut - Dafi je dobio crveni karton zbog starta nad Grizmanom. Slobodan udarac za Francuze sa 17 metara. "Trikolori" na pragu četvrtfinala.

61. minut - GOOOOL, Pakleni Grizman opet matira Rendolfa, preokret za tri minuta. Vode Francuzi. Asistent je Žiru.

58. minut - GOOOOL, Antoan Grizman je izjednačio posle udarca glavom. Sanja je odlično centrirao, a napadač Atletika je bio na pravom mestu.

48. minut - Košćelni je zamalo zakasnio u situaciji kada je mogao da zatrese mrežu Rendolfa.
45+4. minut - Kraj prvog poluvremena. Iznenađenje na pomolu.
45+1. minut - Paje i Grizman su bili u prilici da izjednače, ali se Irci sjajno brane.
42. minut - Irci opasniji, prete iz prekida, Francuzi i dalje napadaju, ali nema šansi za izjednačenje.
24.  minut - Pogba pokušava iz slobodnog udarca, ali Rendolf siguran na golu Iraca.
21. minut - Nova šansa za Irsku. Umalo 0:2. Francuzi bez šansi, napadaju, ali jalovo zasad.
10. minut - Francuzi su se oporavili od početnog šoka, napadaju kao "osice", ali Irci se zasad dobro brane.

3.  minut - GOOOOL, Robi Brejdi je siguran, od stative u mrežu Lorisa. Iznenađujuće vođstvo Iraca. Bio je to drugi gol koji primaju Francuzi na EP i oba su bila sa bele tačke.

2. minut - Penal za Irsku u 61. sekundi meča! Pogba je srušio Longa, nema dileme, najstroža kazna.
1. minut - Počela je utakmica.

SASTAVI REPPREZENTACIJA!

FRANCUSKA: Loris, Sanja, Rami, Košćelni, Evra, Kante, Pogba, Matuidi, Grizman, Paje, Žiru.

REPUBLIKA IRSKA: Rendolf, Kolman, Kio, Dafi, Vord, Mekarti, Hendrik, Brejdi, Meklejn, Long, Marfi.