1
Utorak 21.06.2016.
20:37 >> 23:10h

"Kockasti" su hit EP, pao i šampion!

Hrvatska je pre meča sa Španijom bila na nogama jer se očekivao novi huliganski ispad. Na sreću "kockastih" to se nije desilo, a da komšije budu i dalje na nogama potrudili su se izabranici Anta Čačića, koji su pobedili Španiju 2:1 (1:1) i obezbedili prvo mesto u grupi D.

Odlično odmenio Mandžukića: Nikola Kalinić, strelac prvog gola za Hrvatsku protiv Španije

Iako su igrali u kombinovanom sastavu, bez prvih zvezda Modrića i Mandžukića, Hrvati su pokazali da mogu daleko, da su favoriti iz senke na EP. Pala je "furija", branilac krune u Francuskoj, a gol za velika tri boda delo je Ivana Perišića, koji je u 87.minutu kaznio indolentnu igru čete Visenta del Boskea, koji su već videli remi i prvo mesto.

Tragičar susreta je Serhio Ramos, koji je u 71. minutu promašio jedanaesterac, odnosno golaman "vatrenih" Subašić mu je odbranio udarac sa bele tačke. Povela je Španija golom Morate, a u finišu provog poluvrmena, Kalinić je izjednačio. U nastavku, Hrvatska je bila bolja i zaslužila pobedu.

Turska je pobedom nad Češkom 2:0 (1:0) zadržala šanse da se plasira u osminu finala, a posle Slovaka, kao trećeplasirana selekcija se u nokaut fazu plasirala i Severna Irska.

90+4. minut - Kraj, pobede Hrvatske i Turske.

87. minut - GOL, Hrvatska vodi 2:1. Perišić je zatresao mrežu golmana De Hea. "Kockasti" na pragu pobede.

71. minut - Subašić brani penal Serhiju Ramosu!

70. minut - Penal za Španiju. Vrsaljko je oborio Davida Silvu, a sudija je pokazao na belu tačku.

65. minut - GOOOL, Turska je povela 2:0 i sada ima šanse za osminui finala. Strelac je Ozan Tufan.

60. minut - Hrvati opasniji u nastavku.
45+1. minut - Kraj poluvremena na oba meča. Turska vodi 1:0 protiv Češke. U Bordou je 1:1.

45. minut - GOOOL, Hrvatska je izjednačila u finišu prvog poluvremena, strelac je Nikola Kalinić, koji je petom matirao De Heu. Odlično je asistirao Perišić, a napadač Fiorentine se sjajno snašao.

28. minut - Fabregas preti Hrvatima, ali samo korner za "furiju".
23. minut - David Silva je pokušao i daljine, ali je Subašić odbranio. Posle odličnih 15 minuta, utakmica je izgubila ritam.
14. minut - Rakitić pogodio i prečku i stativu posle sjajnoig loba. Sreća uz "fruriju".
13. minut - Prvi pokušaj Hrvata, Kalinić je šutirao dobro sa 20 metara, ali je na mestu bio David de Hea.

10. minut - GOOOL, Turska vodi u Lansu. Prvi gola za Turke na ovom EO, strelac je Burak Jilmaz.

9. minut - Nolito je imao novu šansu za "furiju". Hrvatsku kao da ne zanim aovaj meč, kao da su se zadovoljili samim plasmanom u omsini finala.

7. minut - GOOOL, Prvi napad i odmah gol za Španiju. Alvaro Morata je matirao Subašića na asistenciju Fabregasa.

5. minut - Hrvatski navijači zasad glasniji. Hrvatska je na nogama, svi strepe od huligana.
1. minut - Počeli su mečevi u Bordou i Lansu.

U drugom meču grupe sastaju se Češka i Turska. Česi bi sa pobedom izborili nokaut fazu, dok Turke samo čudo i pobeda od 4-5 golova razlike vodi u osminu finala šampionata Starog kontinenta.