0
Sreda 15.06.2016.
17:51 >> 19:56h

Remi po meri Švajcaraca, Rumuni moraju da pobede Albance

Nije bilo pobednika u prvom meču 2. kola grupe A na Evropskom prvenstvu u Francuskoj u kom su se sastali Rumunija i Švajcarska pošto je utakmica završena rezulatom 1:1.

Rumuni su poveli golom iz penala

Bolji akter bila je selekcija Švajcarske kojoj i osvojeni bod gotovo da garantuje plasman u osminu finala, dok će Rumuni morati da jurišaju na pobedu u duelu sa Albanijom.

Naše istočne komšije su imale prednost posle prvih 45 minuta pošto je Stanku pogodio sa bele tačke, nakon nesmotrenog prekršaja kapitena "sajdžija" Lihštajnera u svom kaznenom prostoru.

Zrele šanse za izjednačenje imao je Haris Seferović, ali njega gol na ovom prvenstvu nikako neće. Ono što je on propustio nije Admir Mehmedi, koji je u 56. minutu olučno poklopio loptu pa Tatarušanu jednostavno nije imao šansu da sačuva svoju mrežu.

U drugom meču 2. kola grupe A od 21 sat će igrati selekcije Francuske i Albanije.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+3 minut - U poslednjih 10 minuta nije bilo pravih prilika ni na jednoj strani pa je meč završen bez pobednika - 1:1
80. minut - Ni jedni ni drugi se ne mire sa remijem, ali na 10 minuta pre kraja meča rezultat je 1:1
68. minut - Embolo je bio u prilici posle centaršuta Lihštajnera, ali šutirao je pored gola
60. minut - Šaćiri je probao iz slobodnjaka, ali je prebacio i zid i gol Rumuna

56. minut - GOOOOOOOOL, Mehmedi je odlično zahvatio loptu posle odbitka i poslao je u gol Tatarušanua - 1:1

46. minut - Već na početku drugog dela priliku da se upiše u strelce imao je rezervista Rumunije - Hoban

Prvo poluvreme

45+1 - Ruski arbitar Sergej Karasjov svira kraj prvog dela

44. minut - Lihštajner je šutirao glavom, ali bio je okrenut leđima golmanu Rumunije koji nije imao težak zadatak da zaustavi loptu
38. minut - Džemaili je šutirao glavom iz dobre pozicije, ali nije bio precizan
27. minut - Nisu imali sreće Rumuni, mogli su da dupliraju prednost, ali je lopta posle gužve u šesnaestercu Švajcarske pogodila stativu
25. minut - Rumuni prete iz kontri, u ddobroj prilici je bio Čipču, ali šutirao je pored gola
20. minut - Odličan udarac Šera sa distance, ali je Tatarušanu uspeo da loptu izbaci u korner

18. minut - GOOOOOL, Stanku, baš kao i u meču sa Francuskom, sigurno pogađa sa bele tačke - 1:0 za Rumuniju

18. minut - Penal za Rumuniju zbog povlačenja za dres Kipčua
16. minut - Kao da smo ih prozvali, Seferović je sam izašao ispred Tatarušanua koji je uspeo nogom da odbrani udarac napadača Švajcarske
15. minut - Švajcarci drže loptu u nogama, ali ne uspevaju ozbiljnije da zaprete Rumunima
7. minut - Džemaili ka Seferoviću, a ovaj šutira pored gola Tatarušanua
1. minut - Utakmica je počela

Sastavi timova

RUMUNIJA (4-2-3-1): Tatarušanu - Saponaru, Kirikeš, Grigore, Rac - Prepelica, Pintili - Torže, Stanku, Čipčiju - Keseru

ŠVAJCARSKA (4-2-3-1): Zomer - Lihštajner, Šar, Đuru, Rorigez - Behrami, Džaka - Šaćiri, Džemaili, Mehmedi - Seferović