0
Subota 25.06.2016.
14:52 >> 17:48h

Poljacima penal rulet, Džaka tragičar

Prvi četvrtfinalista EP je Poljska. Posle jedanaesteraca, Poljaci su pobedila Švajcarsku 6:5. Posle 120 minuta bilo je 1:1.

Šaćiri je postigao za sada najlepši gol prvenstva

Tragičar meča bio je Granit Džaka, koji je u drugoj seriji promašio ceo gol. Poljaci su svi bili sigurni. Golman Zomer nije uspeo da odbrani nijedan udarac sa bele tačke, pa će Levandovski i drugovi da čekaju večerašnji meč Portugala i Hrvatske.

Poljaci su bili bolji rival u prvom, a Švajcarci u drugom poluvremenu. Džerdan Šaćiri je postigao retko viđen gol makazicama u 82. minutu. U produžecima, dve velike šanse su imale "sajdžije". Ipak, penali su rešili pobednika, a odlučio je promašaj novog fudbalera Arsenala.

JEDANAESTERCI
4:5 Krikovijak je pogodio, Poljska je u četvrtfinalu!
4:4 Rodrigez za nadu.
3:4, Blažikovski je precizan.
3:3 Šer je izjednačio.
2:3 Glik je precizan.
2:2, Šaćiri je siguran.
1:2 Milik je suguran, Poljska vodi 2:1 u penalima.
Džaka promašio ceo gol.
1:1, Levandovski je siguran.
1:0 za Švajcarsku - Lihtštajner!
PRODUŽECI!
120+1. minut - Gotovo su produžeci. Izvodiće se jedanaesterci.
119. minut - Šansa za Poljke, ali se Blažikovski nije snašao, pa je Zober uhvatio loptu.
118. minut - Nova šansa za Švajcarsku, Dedijok je bio u šansi, ali ostaje 1:1. Produžeci na pragu.
113. minut - Kakva šansa za Švajcarsku. Dedijok je sa pet metara šutirao glavom, ali je Fabijanski sjajno odbranio.
105+1- minut - Kraj prvog produžetka. Nema uzbuđenja. Na pragu smo penala.
96. minut - Šaćiri je pokušao lobom, ali slabo je to uradio.

Drugo poluvreme

90+4 minut - Produžeci u Sent Etjenu pošto posle 90 minuta nema pobednika. Prednost Poljaka je što mogu da izvrše tri promene, dok su Švajcarci dosta potrošeni

82. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Šaćiri makazicama sa 16 metara pogađa gol i poravnava na 1:1

78. minut - Seferović je pogodio prečku
73. minut - Švajcarci su bili najbliže izjednačenju posle slobodnjaka Rodrigeza, ali je Fabijanski izvukao loptu koja je išla u gol na mestu gde se spajaju prečka i stativa

65. minut - Švajcarci drže loptu, ali nemaju ozbiljnijih prilika za gol

53. minut - Šutirao je Blaščikovski sa oko 18 metara, levom nogom, ali Zomer brani i izbacuje loptu u korner
50. minut - Levandovski je šutirao iz mesta, sa oko 15 metara, ali je Zomer uspeo da uhvati loptu bez većih poteškoća
46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme

45+1 minut - Završeno je prvo poluvreme, Poljaci sasvim zasluženo vode 1:0

39. minut -GOOOOOOOOOOOOOL, Kubaaa Blaščikovski dovodi u vođstvo Poljake posle muinjevite kontre koju je pokrenuo golman Fabijanski - 1:0

33. minut - Ponovo Milik ne pogađa posle dobrog prijema, napadač Ajaksa je mogao da se proslavi danas, ovako, za sada je tragičar
29. minut - Krihovjak je bio sam na 7-8 metara od gola Zomera, udarac glavom posle kornera, ali lopta ne pogađa cilj
25. minut - Lopta je posle udarca Rodrigeza završila pored gola Fabijanskog
10. minut - Prvu priliku za Švajcarsku imao je Džamili, ali nije pogodio okvir gola
6. minut - Ponovo je Milik bio u prilici, ali loptu je zahvatio glavom nedovoljno jako pa ona nije bila problem za Zomera
1. minut - Već u 25. sekundi Milik je mogao da dovede Poljsku u vođstvo, ali promašio je prazan gol posle nesporazuma odbrane švajcarske selekcije
1. minut - Utakmica je počela

Sastavi timova:

ŠVAJCARSKA (4-2-3-1): Zomer - Lihštajner, Šar, Đuru, Rodrigez - Behrami, Džaka - Šaćiri, Džemaili, Mehmedi - Seferović

POLJSKA (4-4-2): Fabijanski - Pišček, Glik, Pazdan, Jedržejčik - Blaščikovski, Krihovjak, Mažinski, Grosicki - Milik, Levandovski