0
Utorak 14.06.2016.
17:48 >> 19:52h

Mađari očitali lekciju favoritu

Malo iznenađenje u Bordou. Mađarska je slavila u prvom meču F grupe protiv favorizovane Austrije - 2:0 (0:0).

Mađari slave pobedu protiv komšija

U prvom poluvrmenu, Austrijanci su bili bolji, imali nekoliko šansi, Alaba je pogodio stativu već n astartu meča. U nastavku, golom Salaija u 62. minutu sve se okrenulo u korist Mađara.

Ubrzo je isključen štoper Austrije, Dragović, a u poslednjih 20-ak minuta, Mađari su iz kontri vrebali, a Stibner je u finišu hladnokrvno iskoristio šansu kada je izašao sam ispred golmana Ablera i doneo veliku pobedu Mađara, koji su napravili veliki korak ka osmini finala EP.

Golman Mađarske Gabor Kiralji postao je najstariji igrač u istoriji EP. On je na meču sa Austrijancima imao 40 godina i 74 dana.

90+6. minut - Kraj utakmice, pobeda Mađara.

87. minut - GOOOOL, Mađarska je osvojila prve bodove na EP. Iz kontre je Zoltan Stiber povećao prednost Mađara.

83. minut - Mađari su bliži drugom golu nego Austrijanci izjednačenju.
70. minut - Gera je loše šutirao sa 16 metara. Mađari vrabaju iz kontre, Austrijanci jalovi.

66. minut - Crveni karton za Dragovića. Austrijanci sa desetoricom.

62. minut - GOOOL, Mađarska vodi 1:0, strelac je Salai. Deveti gol napadača Hanovera u dresu reprezentacije.

55. minut - Bomba Džudžaka sa 25 metara, ali je Almer na mestu, izbacio je loptu u korner.
50. minut - Austrijanci opet agilniji, nekolikodobroih poteza Junuzovića i Alabe, ali nema još gola.
45+1. minut - Nema golova posle prvih 45 minuta.
43. minut - Džudžak je izašao sam ispred golmana Austrije, ali je očajnu šutirao. Najbolja šansa na utakmici.
35. minut - Zlatko Junuzović je imao dobru priliku, dobro šutirao, ali je Kiralji odbio loptu u korner.
24. minut - Nema uzbuđenja u Bordou. Uspavanka. Osim šuta Alabe u 30. sekundi meča, nema prilika za gol.
6. minut - Austrijanci bolji na startu meča.
1. minut - David Alaba je već na startu šutem sa 30 metara pogodio stativu.

SASTAVI TIMOVA

AUSTRIJA: Almer, Klajn, Dragović, Hinterager, Fuks, Alaba, Baumgartlinger, Harnik, Junuzović, Arnautović, Janko.

MAĐARSKA: Kiralji, Fiola, Guzmic, Lang, Kadar, Gera, Nađi, Klajnhasler, Nemet, Džudžak, Salai.