0
Subota 18.06.2016.
17:47 >> 19:59h

"Ribari" poklekli u finišu: Mađarima slađi bod

Malo je falilo da Island dođe do istorijske pobede. Međutim, nespretnom intervencijom Sevarsona u 87. minutu, Mađari su došli do zlatnog boda - 1:1 i stigli na korak do osmine finala EP u Francuskoj.

Jon Dadi Bodvarson nadvisio mađarske defanzivce

Asistent kod gola Mađara bio je Srbin sa mađarskim pasošem Nikolić, koji je odlično prošao po desnoj strani, a nespretni defanzivac Islanda je pogodio svoju mrežu. U jednom od najslabijih mečeva na EP, Islanđani su dugo vodili golom Sigurdsona iz jedanesterca iz 39. minuta.

"RIibari" su odolevali do finiša, Mađari su stihijski napadali, ali jedna dobra akcija i sreća je bila uz naše severne susede, koji su uspeli da osvoje i četvrti bod. Mađari su bili prezadovoljni bodom, koji ih najverovatnije već sada vodi u nokaut fazu, dok Islanđani moraju da se vade u poslednjem kolu, kada igraju sa Austrijancima.

90+4. minut - Sigurdson sa 16 metara iz slobodnog udarca imao veliku šansu, ali Mađarsi su se odbranili

87. minut - GOOOL, Mađari su izjednačili. Nikolić je odlično prodro, a Sevarson je nespretno reagovao i ubacio loptu u svoju mrežu.

84. minut - Islanđani su na pragu istorijske pobede.
76. minut - Džudžak je pokušao iz slobodnog udarca, ali je golman Islanda bio na pravom mestu.
63. minut - Mađari jalovo napadaju, Islanđani bez probelma zasad čuvaju minimalnu prednost.
45+1. minut - Kraj poluvremena. Island vodi 1:0.

39. minut - GOOOL, Gilfi Sigurdson za vođstvo Islanda! Siguran sa bele tačke.

38. minut - Penal za Island! Kadar je krivac za najstrožu kaznu.
31. minut - Gudmundson je imao najveću priliku na meču, ali veteran Kiralji je bio na pravom mestu.
30. minut - Uspavanka u Marseju.
14. minut - Nema uzbuđenja u Marseju. Mađari imaju više loptu u nogama, Islanđani prete iz kontri.

SASTAVI REPREZENTACIJA!

ISLAND: Haldorson, Savarson, R. Sigurdson, Arnason, Skulason, S. Sigurdson, Gunarson, Bjarnason, Gudmundson, Bodvarson, Sigtorson.

MAĐARSKA: Kiralji, Lang, Kuzmic, Juhaš, Kadar, Nađi, Gera, Klajnhajsler, Stiber, Priskin, Džudžak.