0
Ponedeljak 13.06.2016.
17:45 >> 19:54h

Mažić dobro odsudio remi Iraca i Šveđana

Prvi meč grupe E na Evropskom prenstvu u fudbalu završen je bez pobednika pošto su na stadionu Francuska u Sen Deniju Republika Irska i Švedska odigrali 1:1.

Reuters
Detalj kod gola Iraca

U prvih 45 minuta nešto konkretniji su bili Irci, koji su imali bolje prilike za gol, dok su Šveđani nešto duže držali loptu u svojim nogama.

Već iz prve nešto ozbiljnije prilike u drugom poluvremenu Irci su poveli golom Hulahana koji je odlično reagovao posle dodavanja Kolemana.

Tek tada Skandinavci su nešto ozbiljnije krenuli u napad. Ređale su se šanse pred golom Rendolfa, ali Šveđani nikako nisu uspevali da ga savladaju. Ono što nije pošlo od ruke njima jeste defanzivcu Irske Klarku, koji je posle pštrog centaršuta Ibrahimovića zakucao loptu u svoj gol u 71. minutu.

U preostalih 20 minuta nije bilo ozbiljnijih šansi pa bi moglo da se kaže da je remi i pravedan ishod ovog meča koji je vrlo dobro vodio naš Milorad Mažić.

U drugom meču 1. kola u grupi E od 21 sat sastaće se Italija i Belgija. Šveđani će 17. juna igrati protiv "azura", dok će dan kasnije Republika Irska ukrstitti koplja sa "crvenim đavolima".

TOK MEČA:

Drugo poluvreme

90+3 - Kraj utakmice - 1:1
82. minut - Olson je prošao po levoj strani, oštro centrirao u petarac, ali niko nije zakačio loptu, a najbliži je bio Ibrahimović

71. minut - GOOOOOOL, Ibrahimović je centrirao, aloptu u gol je ubacio defanzivac Irske Klark za 1:1

65. minut - Utihnuli su napadi Šveđana koji su pritisli posle primljenog gola, ali nisu uspeli da izjednače
60. minut - Šveđani napadaju svim silama, Ibrahimović je imao najbolju šansu, ali je lopta prošla tik pored stative posle njegovog udarca
50. minut - Dve prilike u jednom napadu za Šeđane, prvo je Klark mogao da savlada Isaksona, a onda je na loptu natrčao Forsberg koji nije bio precizan

47. minut - GOOOOOOOL, Irci konačno krunišu bolju igru, strelac je Hulahan posle asistencije Kolemana sa desne strane. Odličan dropkik, Isakson nije imao šanse - 1:0

46. minut - Već na startu drugog dela ponovo pokušava Hendrik, ali je ponovo Isakson bio uspešniji

Prvo poluvreme

45. minut - Završeno je prvo poluvreme u kom su Irci bili bolji rival, ali nisu uspeli da postignu gol

38. minut - Bila je gužva u šesnaestercu Irske posle kornera Šveđana, ali Ibrahimović nije dobro zahvatio loptu pa je ona završila u gol autu
32. minut - Henrik je udarcem sa oko 25 metara pogodio prečku Isaksonovog gola, golman Švedske je već bio savladan, Irci nisu imali sreće
29. minut - Šveđani drže loptu, ali Irci ozbiljnije prete. Brejdi je lepo šutirao sa distance, ali je lopta otišla tik iznad prečke

17. minut - Klark je odlično skočio posle kornera, lopta je pala ispred O'Šeja, ali on nije uspeo da je ubaci u gol Šveđana

10. minut - Isakson brani oštar udarac Hendrika, šalje loptu u korner
8. minut - Centaršut Olsona, ali Rendolf sigurno hvata loptu

1. minut - Utakmica je počela

Sastavi timova:

REPUBLIKA IRSKA (4-3-1-2): Rendolf - Koleman, O'Šej, Klark, Brejdi - Mekarti, Vilan, Hendrik - Hulahan - Volters, Long

ŠVEDSKA (4-4-2): Isakson - Lustig, Lindelof, Grankvist, Olson - Larson, Levicki, Kalstrom, Forsberg - Berg, Ibrahimović