0
Četvrtak 30.06.2016.
20:52

Portugalci i peti put remizirali, ali se plasirali u polufinale

I u petom meču koji je na Evropskom prvenstvu igrala Portugalija nije bilo pobednika posle 90 minuta pošto je prvi četvrtfinalni duel u kom se ova selekcija srela sa Poljskom završen rezultatom 1:1. Ali, ponovo su Portugalci uspeli da izađu kao pobednici jer su bolje izvodili penale (4:6).

Mladi Renato Sančes je vratio meč u egal

Za razliku od duela sa Hrvatskom kada su Ronaldo i drugovi uspeli da pogode mrežu rivala u produžecima ovog puta to nije bio slučaj, pa su izvođeni penali, kao u duelu Poljaka i Švajcaraca.

Što se same utakmice tiče najzanimljivije je bilo u prvih 45 minuta pošto je Poljska golom Levandovskog povela posle prvog ozbiljnijeg napada, a Portugalci su izjednačili lepim golom mladiog Sančeza kom je pomogao Krihovjak pošto ga je lopta zakačila na putu ka golu Fabijanskog.

Kako u drugih 45 minuta nije bilo golova, iako je bilo prilika, za očekivati je bilo da vidimo opreznu igru u dodatnih 30, kada su timovi uglavnom čuvali svoj gol.

Penale su bolje izvodili Portugalci, tačnije Patrisio je zaustavio udarac Blaščikovskog, a njegovi saigrači su pogodili svih pet puta.

Za plasman u finale Portugalci će se boriti protiv boljeg iz duela Belgije i Velsa, koji je na programu u subotu od 21 sat.

Tok meča:

Penali

4:6 - Portugalija je u polufinalu, Kvarežma je savladao Fabijanskog koji je kačio loptu, ali nije uspeo da je spreči da završi u mreži

Produžeci

120+1 minut - Pobenika će odlučiti penali
120. minut - Pišček je probao udarcem sa distance, ali nije bio precizan, lopta je otišla daleko od gola Portugalije
119. minut - Oba tima pre svega čuvaju svoj gol i čekaju penale

109. minut - Jedan navijač je utrčao u teren, ali su se na njega okomili redari i zaustavili su ga na putu ka Ronaldu

106. minut - Počeo je drugi produžetak
105. minut - Završen je prvi produžetak, sve smo bliže penalima
103.minut - Nani šutira pravo u Fabijanskog
100. minut - Milik je šutirao sa distance, ali nije pogodio okvir gola
97. minut - Kvarezma je oprobao udarac, ali je izblokiran
91. minut - Počeo je prvi produžetak

Drugo poluvreme

90+3 minut - Nema pobednika - 1:1, igraće se produžeci
90. minut - Igraće se tri minuta nadoknade izgubljenog vremena

86. minut - Mogao je Ronaldo da reši meč pre produžetaka, ali je promašio loptu iako je bio potpuno sam ispred Fabijanskog na 10-11 metara od njega

81. minut - Malo je falilo da Poljaci sami sebi daju gol u nameri da spreče da lopta dođe do Ronalda
79. minut - Fonte je šutirao glavom sa 8-9 metara, ali nije bilo snage u tom udarcu pa je Fabijanski lako odbranio
69. minut - Milik je istrčao ispred Pepea i šutirao je ka golu Patrisija, ali ovaj je lako zaustavio udarac
56. minut - Ronaldo je bio u prilici, ali umesto da asistira odlučio se na udarac. Lopta je završila u spoljnom delu mreže
49. minut - Ponovo je prvu šansu imao LEvandovski, ali ovog puta mu je Sedrik malo blokirao udarac, pa golmanu nije bilo teško da zaustavi loptu
46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme

45+1 minut - Završeno je prvo poluvreme, Poljska - Portugalija 1:1

33. minut - GOOOOOOOOL, 18-godišnji Sančez udarcem sa ivice šesnaesterca pogađa cilj i to uz malu pomoć Krihovjaka, kog je lopta zakačila na putu ka golu Fabijanskog

30. minut - Portugalci su tražili penal zbog faula Pazdan nad Ronaldom, ali sudija Brih je ostao nem
25. minut - Poljaci čekaju prilike iz kontranapada i opasniji su po gol protivnika koji drži loptu, ali ne uspeva da probije odbrambeni bedem
15. minut - Arkadijuš Milik je probao udarcem sa distance, ali nije bio precizan
10. minut - Portugalci su primorani da napadaju, ali za sada im to ne ide najbolje

2. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Poljska vodi golom Roberta Levandovskog

Napadač Poljaka odlično je reagovao na povratnu loptu i oštrim udarcem sa penala je zakucao loptu u gol Portugalije

1. minut - Utakmica je počela, sa centra je krenula reprezentacija Poljske
Pre starta meča ipak je je minutom ćutanja odata počast nastradalima u terorističkom napadu u Istanbulu

Sastavi timova:

POLJSKA (4-4-2): Fabijanski - Pišček, Glik, Pazdan, Jedržejčik - Blaščikovski, Krihovjak, Maćinski, Grosicki - Milik, Levandovski

PORTUGALIJA (4-1-3-2): Patrisio - Sedrik, Pepe, Fonte, Eliseu - Karvaljo - Mario, Sančez, Silva - Nani, Ronaldo