0
Subota 11.06.2016.
14:54 >> 16:57h

Minimalac Švajcarske protiv Albanije, golmani u prvom planu (VIDEO)

U drugom meču 1. kola grupe A na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, odigranom u Lansu, selekcija Švajcarske je sa 1:0 savladala reprezentaciju Albanije.

Šar je bio strelac prvog i jedinog gola na meču

Gol odluke pao je već u 5. minutu kada je štoper Fabijen Šer odlično reagovao posle kornera koji je izveo Šaćiri. Tada je izgledalo da bi mogli da vidimo pravu kaknonadu, ali sve se završilo na tom pogotku.

Prilika je bilo na obe strane, daleko više pred golom Albanije, a najzaslužniji što je ostalo 1:0 bili su napadač Švajcarske Haris Seferović i golman naših južnih komšija Beriša. Prvi jer je promašivao vrlo dobre prilike, drugi jer ga je sprečavao da mu zatrese mrežu.

Okvir gola je pogodio Džemaili u 38. minutu i to iz slobodnog udarca kojem je prethodilo isključenje kapitena Albanije Lorika Cane, koji je zaslužio dva žuta kartona.

Iako sa igračem manje Albanci su mogli da izbegnu poraz da je rezervista Gaši u poslednjim momentima utakmice kaznio sve promašaje Švajcaraca, pre svega Seferovića, ali je Somer odlično reagovao.

U narednom meču Švajcarska će 15. juna igrati protiv Rumunije, dok će rival Albanije istog dana biti Francuska. Posle prvog kola po tri boda imaju Francuzi i Švajcarci, dok su Rumunija i Albanija bez poena.

Drugo poluvreme

90+3 minut - Kraj utakmice
87. minut - Najbolju priliku za Albaniju, tri minuta pre kraja, imao je Gaši koji je izašao sam ispred Somera, ali je golman Švajcarske odlično reagovao
80. minut - Šaćiri je zapretio, ali je Beriša ponovo siguran. Već u sledećem napadu u prilici je još jednom bio Sefereović, a ishod je isti - 0:1
76. minut - Sadiku je ponovo mogao da donese izjednačenje Albaniji, ali je umesto gola pogodio spoljni deo mreže
75. minut - Embolo je oprobao udarac, ali nije pogodio okvir gola
66. minut - Ponovo je Seferović izašao sam ispred Beriše, ali ishod je opet isti - golman Albanije je zaustavio udarac "Švajcarca"
64. minut - Šaćiri je oprobao šut a distance, ali je Beriša bio na mestu
53. minut - Ponovo je Seferović bio u prilici, ali je bio prilično iskoa pa Beriši nije bilo teško da mu skrati ugao i zaustavi loptu potom

47. minut - Švajcarci su prepustili loptu Albancima i svoju priliku vrebaju iz kontre

Prvo poluvreme

45. minut - Završeno je prvo poluvreme. Švajcarska ima gol viška i igrača više u polju, čini se da je daleko bliže pobedi

43. minut - Beriša brani udarac Seferovića i sprečava Švajcarce da dupliraju vođstvo

38. minut - Slobodan udarac je izveo Džemaili i pogodio je stativu Berišinog gola pa ostaje 0:1

36. minut - Zbog igranja rukom ispred svog kaznenog prostora kapiten Albanije Lorik Cana je zaradio drugi žuti karton odnosno isključen je iz igre
31. minut - Sadiku je izašao sam ispred Somera, ali je golman Švajcaraca odlično reagovao, odnosno nogom je sprečio da lopta završi u mreži

26. minut -Prvu nešto bolju priliku za Albaniju imao je Talant Džaka, ali je iz dobre pozicije šutirao preko gola

15. minut - Kombinovali su Džemaili i Seferović, ovaj drugi je ostao sam na 16 metara od gola protivnika, ali je šutirao pravo u Berišu
13. minut -Prvi žuti karton na utakmici dobija strelac gola Fabijan Šer zbog prekršaja nad Lenjanijem

5. minut - GOOOOL, Posle drugog kornera na utakmici Fabijan Šer koristi lošu intervenciju Beriše i dovodi Švajcarce u vođstvo - 0:1

1. minut - Utakmica je počela

SASTAVI TIMOVA

ALBANIJA (4-3-3): Beriša - Hisaj, Cana, Mavraj, Agoli - Abraši, Kukeli, T. Džaka - Roši, Sadiku, Lenjani

ŠVAJCARSKA (4-2-3-1): Somer - Lihštajner, Šar, Đuru, Rodrigez - Behrami, G. Džaka - Šaćiri, Džemaili, Mehmedi - Seferović