0
Sreda 20.04.2016.
16:39 >> 20:24h

Kup Srbije: Partizan i Javor za trofej

Partizan će imati šansu da lošu sezonu krunišu trofejom u Kupu Srbije. Crno-beli su se plasirali u finale, pošto su u revanšu u Subotici pobedili Spartak - 3:0. U Beogradu prošlog meseca nije bilo golova. U meču za trofej četa Ivana Tomića će igrati sa Javorom, koji je u Čačku odigrao 1:1 sa Borcem (u prvom meču je bilo 2:1 za Ivanjičane).

M. Todorović
Gol i asistencija Subotici: Nemanja Mihajlović, najbolji igrač crno-belih u prolećnom delu sezone

Nisu crno-beli briljirali ni na severu Srbije, ali su stigli do cilja - finala. Najbolji igrač Partizana u prolećnom delu sezone Nemanja Mihajlović iskoristio je odličnu akciju "parnog valjka" i lako sa nekoliko metara matirao golmana domaćina posle asistencije Bandalovskog već posle 90 sekundi igre.

Tomić: Rezultat nije realan

- Jako dobro smo otvorili meč, poveli iz prvog napada i lepe akcije. Utakmica je bila teška, što smo i očekivali, jer je Spartak ekipa koja se odlično brani i igra na kontre. Rezultat nije realan, imali su nekoliko odličnih šansi, ali je naš golman osujetio njihove udarce - rekao je trener Partizana Ivan Tomić posle utakmice za televiziju "Arena sport".

Dileme oko pobednika rešio je mladi Dušan Vlahović, sedam minuta pre kraja, na asistenciju igrača meča, Nemanje Mihajlovića. Tačku na trijumf "parnog valjka" stavio je Bugarin Bandalovski u poslednjim trenucima susreta.

"Golubovi" su imali zrelije šanse, ali je odlični golman crno-belih Bojan Šaranov u nekoliko navrata sprečio domaćina da stigne do gola. Spartak je meč završio sa 10 igrača jer je u 80. minutu zbog dva žuta kartona isključen Ognjen Mudrinski, nekadašnji napadač Crvene zvezde.

Navijači Partizan su tokom čitavog meča skandirali: "Uprava napolje".

Pogledajte golove Partizana!

Finalni meč igraće se 11.maja na "Marakani". Javoru će ovo biti prvo finale u istoriji. Crno-beli su i prošle godine igrali finale Kupa Srbije, gde su poraženi od Čukaričkog 1:0 na stadionu Crvene zvezde.