20:18

PRIMERA: Real bez milosti prema Eibaru, Atletiko slavio nad Espanjolom

U prvom meču subotnjeg programa 32. kola Primere, fudbaleri Real Madrida nisu imali milosti prema Eibaru.

Ronaldo nastavlja sa pisanjem istorije

Ekipa Zinedina Zidana je na Santijago Bernabeu ostvarila šesti uzastopni trijumf u prvenstvu, ovoga puta rezultatom 4:0.

Pitanje pobednika rešeno je u prvom delu igre. Vodeći gol, postigao je u petom minutu utakmice Džejms Rodrigez. U 18. minutu na 2:0 je povisio Lukas nakon asistencije Kristijana Ronalda.

Šezdeset sekundi kasnije, posle dodavanja Hesea, u listu strelaca se upisao upravo Portugalac. Njemu je ovo bio 30 pogodak u sezoni, pa je tako postao prvi igrač u istoriji Primere koji je davao više od 30 golova u šest sezona zaredom.

Bivši igrač Mančester junajteda je samo u prvoj sezoni u dresu “kraljevskog kluba” postigao 26 golova, da bi potom redovno uspevao da nadmaši pomenutu brojku.

U završnici prvog poluvremena, Hese i Ronaldo su se našli u obrnutim ulogama, sedmica Reala je prosledila loptu, a Španac je zatresao protivnički mrežu. Njemu je ovo bio peti gol u sezoni.

U drugom susretu, igranom u Barseloni , Atletiko Madrid je nakon preokreta savladao Espanjol rezultatom 3:1.

Domaći tim je poveo u 29. minutu preko Pape Dijopa, posle kornera koji je izveo Asensio.

Međutim, gosti su ubrzo uzvratili. Fernando Tores je u 35. minutu izjednačio, nakon akcije Gabija i Kokea. Treba reći da je Španac postigao gol na trećoj uzastopnoj utakmici i to prvi put otkako se vratio u Atletiko.

Vođstvo gostima doneo je Antoan Grizman nakon dodavanja Kokea. Pobedu je potvrdio strelac drugog gola za Atletiko u 89. minutu susreta.

Gostima je ovo bila odlična uvertira za revanš susret četvrtfinala Lige šampiona sa Bareslonom.