0
Sreda 23.03.2016.
22:41

Nema nam spasa: I Poljska uzela meru Srbiji VIDEO

Poljaci sjajni domaćini, puštali pesme Svetlane Ražnatović, odali poštu nedavno preminulom Slobodanu Santraču, a na kraju naneli još jedan poraz srpskom timu. Jedini strelac Blaščikovski u 27. minutu.

Reuters
Opet ćorak

Srbija je u 7. minutu imala sjajnu šansu. Ljajić je iz slobodnog udarca sa 16 metara pogodio prečku,lopta se odbila na glavu Ivanoviću, ali je kapiten sa tri-četiri metra prebacio gol. Dva minuta kasnije Ljajić je ponovo šutirao, pored desne stative. Poljaci su prvi put zapretili u 13. minutu, kada je Levandovski sa desetak metara tukao pravo u Stojkovića.

Uledio je period mirnije igre, slab tempo kao da je uspavao i navijače, a patiju je prekinuo novi pokušaj Ljajića u 25. minutu. Njegov udarac sa 20 metara zaustavio je Fabianski. I,onda u 28. minutu Poljaci iz prve prave šanse dolaze do vođstva. Pogrešio je Maksimović, glavom je iz peterca poslao loptu pravo u srce šesnaesterca gde je dočekao Jakub Blaščikovski i preciznim udarcem poslao je u donji levi ugao - 1:0. Do kraja prvog dela vredan paznje bio je još jedan pokušaj Blaščikovskog u 42. minutu, ali je Stojković ovog puta dobro intervenisao.

I na početku drugog dela Srbija je imala prvu šansu. Tošic je sjajno proigrao Kostića pred golom rivala, ali je fudbaler Štutgarta loše primio loptu. Kazna je mogla da usledi dva minuta kasnije, Stojković je već bio savladan posle udarca Milika, ali je lopta pogodila stativu. Adem Ljajić je bio najagilniji igrač u srpskom timu,u 61. i 64. minutu dobro je zagrejao dlanove Šćesnog. Najbolju priliku za izjednačenje Srbija je imala u 89. minutu. Posle kornera Rajković je odlično šutirao glavom, Šćešni je loptu odbio do prečke, a u nastavku akcije Ivanović je šutirao visoko preko gola.

Poljaci su inače bili sjajni domaćini u Poznanju. Pre utakmice sa razglasa se puštala pesma Svetlane Ražnatović "Moj Beograd", a minutom ćutanja odata je possta nedavno preminulom Slobodanu Santraču, bivšem reprezentativcu i selektoru naše zemlje.