0
Sreda 16.12.2015.
16:49 >> 19:40h

Preokret Partizana za 4. mesto SL

Fudbaleri Partizana savladali su Borac 2:1 (1:1) posle preokreta u derbiju 22. kola Superlige Srbije.

partizan.rs
Udarna igla crno-belih: Abubakar Oumaru

Crno-beli su pobedom nad drugoplasiranim timom lige smanjili zaostatak na samo jedan bod, pa samim tim i pritisak pred verovatno burnu zimsku pauzu.

Borac je poveo u praznoj Humkoj golom Milana Jevtovića u 17. minutu posle korntre, da bi sjajni Andrija Živković izjednačio krajem poluvremena. U nastavku je neubedljivi domaćin propustio nekoliko šansi, da bi pet minuta pre kraja Valerij Božinov doneo tri boda.

Partizan je ovim trijumfom okončao seriju od tri poraza koja su u potpunosti upropastila jesen u Humskoj, a navijačima ostaje da čekaju vesti o mogućim odlascima (Živković, Ninković, Umaru, Božinov) i smeni trenera (Ivan Tomić kandidat).

Najveći rival Zvezda je daleko, "beži" čak 26 bodova, pa čak ni polovljenje bodova pred šampionski plej-of neće mnogo pomoći Partizanu u borbi za odbranu titule. Cilj će svakako biti drugo mesto i trofej Kupa, odakle su eliminisani crveno-beli.

PARTIZAN: Kljajić, Bandalovski, Ćirković, Fabrisio, Leković, Petrović, Lukić, A. Živković, Brašanac, Oumaru, Božinov.

BORAC: Bajić, Đorđević, Drašković, Tanasin, Živković, Mićić, Jovančić, Jevtović, Vukmirović, Knežević, Vujaklija.

TOK UTAKMICE PROČITAJTE OVDE:

90+4. minut - Kraj utakmice.
90+2. minut - Drugi žuti za Stevanovića i automatski crveni. Dirao je loptu posle sudijskog zvižduka.
89. minut - Alen Stevanović je zaradio žuti karton zbog igranja rukom.

85. minut - GOOOOOL!!! Partizan vodi 2:1, strelac Valerij Božinov. Izvanredan pas je poslao Stevanović iza leđa odbrane Čačana, Božinov je utrčao i odmah tukao i pogodio suprotni deo gola.

81. minut - Još jedna kolosalna šansa za Lukića. Andrija Živković je potom naleteo na odbitak, ali pored gola.
78. minut - Umalo autogol Borca. Drašković je zamalo centaršut Živkovića sproveo u svoju mrežu.
75. minut - Uminula je ona ofanziva Partizana, ponovo je dosadna, bezidejna igra na terenu sa obe strane.
70. minut - Abubakar Oumaru izlazi iz igre. Na terenu je Alen Stevanović.
66. minut - Andrija Živković prebacuje gol. Opet kolosalna šansa za crno-bele.

64. minut - Kako se sada obrukao Božinov! Valerij Božinov se oprobao, ali tik pored stative.
Dobio je loptu na penal, bio je potpuno sam ispred golmana Borca, mogao je da ga pita gde da mu šutira i tukao je pored gola.

63. minut - Velika šansa za Partizan i ništa. Najpre je Živković bespotrebno, u odličnoj poziciji za šut, počeo da komplikuje, ali je našao Abubakara, čiji je udarac odbranio golman.
56. minut - Pršti sve od duela na sredini terena, ali tu se svi napadi i završavaju, na obe strane.
52. minut - Petar Grbić dobija žuti karton zbog starta sa leđa nad Kneževićem.
49. minut - Grbić je probao da probije po desnoj strani, danas je ponovo desni bek, ali je zaustavljen u poslednjem trenutku.
46. minut - Počeo je drugi deo meča. Dve izmene u sastavu Partizana. Darko Brašanac izlazi iz igre, na terenu je Nebojša Kosović. Lazara Ćirkovića menja Petar Grbić.
45. minut - Kraj prvog poluvremena.
43. minut - Dobar pokušaj Kneževića sa 17 metara, Kljajić je skrenuo loptu u korner.
41. minut - Velika šansa za Partizan i ništa! Abubakar je protutnjao levom stranom, došao do gol aut linije, odigrao unazad ka Božinovu, koji se okliznuo na petercu i jedva dobacio do golmana.

38. minut - GOOOOL!!! Partizan je izjednačio na 1:1, strelac Andrija Živković.
Darko Brašanac je odlično asistirao.

33. minut - Knežević je probao da istrči kontru, došao je u šesnaesterac Partizan, ali su Bandalovski i Ćirković uspeli da ga zaustave.
30. minut - Kakav korner crno-belih. Akcija sa kratkim dodavanjem i odmah izgubljena lopta, kod tog prvog pasa!.
27. minut - Živković i danas indisponiran, zapinje mu lopta, ne zna šta će s njom.
25. minut - Tvrdo igra Borac, u kost, ali korektno, bez preoštrih startova.
21. minut - Leković je pronašao Abubakara, koji je šutirao iz okreta i poslao loptu preko prečke.

17. minut - GOOOOL!!! Borac vodi 1:0, strelac Milan Jevtović. Iznenada je sevnula kontra, lopta iz dubine za Kneževića, koji je obišao s loptom Kljajića, možda ga je Bandalovski oborio i za penal, ali je Jevtović natrčao na loptu i poslao je u mrežu.

14. minut - Minijatura Nemanje Petrovića, proturao je loptu pored i preko igrača Borca, šteta što nije imao ko to da pozdravi aplauzom.
11. minut - Pokušao je Lukić sa nekih 20 metara, ali je loše udario loptu, nije bilo ni blizu gola.
10. minut - Dobra šansa za Partizan, Leković je centrirao s leve strane, a Božinov sa tri metra tukao glavom pored gola.
7. minut - Kombinovao je Borac ispred 16 metara od gola Partizana, ali je Tanasin izgubio loptu.
4. minut - Prvu udarac u okvir gola na utakmici. Fabrisio je šutirao snažno iz "slobodnjaka", ali je lopta išla pravo u golmana Bajića.
3. minut - Ponovo utakmicu zajedno gledaju Ivan Tomić i njegov prijatelj iz igračkih dana Dražen Bolić. Kao što je to bio slučaj za vikend na Banjici.