0
Subota 28.11.2015.
17:35

Bundes: Bajern otišao, Hamburg se gostio u Bremenu

Fudbaleri minhenskog Bajerna sigurno su savladali Hertu, dok je Borusija Menhengladbah u finišu izbegla poraz u Hofenhajmu.

Reuters
U formi: Kingsli Koman

Bajern je sa 2:0 dobio Hertu, a Borusija je i pored velikog zaostatka uspela da izbori bod u gostima rezultatom 3:3.

Najubedljiviji trijumf ostvario je Hanover nad Ingolštadom od 4:0, HSV je slavio u Bremenu (3:1), dok je Majnc sa 2:1 bio bolji od Ajntrahta.

Posle novog uspeha ekipa Pepa Gvardiole ima 40 bodova, 11 više od drugoplasirane Borusije Dortmund koja svoj meč igra u nedelju.

Bajern je nastavio da beži najvećim rivalima, ovoga puta sigurnom pobedom nad Hertom. Sve je već bilo gotovo u prvom poluvremenu. Tomas Miler probio je bedem gostiju u 34. minutu, da bi samo sedam minuta kasnije trijumf potvrdio Kigsli Koman.

Hanover je ostvario najubedljiviji trijumf zahvaljujući kanonadi u prvih 25 minuta, a najviše golova viđeno je u Hofenhajmu gde je gostovala Borusija Menehengladbah. Domaći su vodili rezultatom 3:1, zahvaljujući Zuberu, Polanskom i Amiriju, ali je Džonson u 87. minutu doneo izjednačenje. Prethodno je bio precizan u petom minutu, da bi na 3:2 smanjio Drmić.

Srpski trio iz Ajntrahta, Aleksandar Ignjovski, Mijat Gaćinović i Slobodan Medojević odigrali su svih 90 minuta u porazu od Majnca sa 2:1, koji su doneli Muto i Mali.

Bundes liga, 14. kolo:
Petak:
Darmštad – Keln 0:0
Subota:
Bajern – Herta 2:0 (Miler 34, Koman 41)
Verder – Hamburg 1:3 (Udžah 61 – Iličević 3, Gregorič 27, Miler 68)
Hanover – Ingolštad 4:0 (Guedes Filjo 5, Andreasen 11, Karaman 24, Beh 85)
Hofenajm – Menhengladbah 3:3 (Zuber 11, Polanski 34, Amiri 47 – Džonson 5, 87, Drmić 56)
Majnc – Ajntraht 2:1 (Muto 5, Mali 42 – Seferović 62)