0
Subota 31.03.2018.
17:22 >> 22:44h

Bundes liga: Zna se ko je gazda u Nemačkoj, "milioneri" poniženi u Minhenu

Šampion Bajern na bod je od odbrane "salatare". U derbiju Bndes lige, ali koji je to bio samo na popiru, Bavarci su ponizili Borusiju iz Dortmunda - 6:0 (5:0).

Tanjug/AP
Frank Riberi se poigravao sa žuto-crnima iz Dortmunda

Pet golova četa Jupa Hajnkesa je postigla u prvih 45 minuta, kada gosti nisu znali šta ih je snašlo na "Alijanc areni". Levandovski je protiv bivšeg kluba postigao dva gola u prvom poluvremenu, a u listu strelaca upisali su se i Džejms Rodrigez, Tomas Miler i Frank Riberi. U nastavku, domaćin kao da nije hteo dodatno da ponizi velikog rivala, a konačnih 6:0 delo je Roberta Levandovskog, u finišu susreta, što je bio njegov treći pogodak na susretu.

Trijumfom u Gelzenkirhenu protiv Frajburga, Šalke će i posle 28. kola Bundes lige da ostane na drugom mestu iza šampiona Bajerna, koji je blizu nove "salatare".

Šest kol pre kraja, jasno je da je Keln već u "cvajti" posle katastrofe u Hofenhajmu, dok je blizu selidbe u niži rang, prvi put u istoriji, i Hamburger, koji je odigrao nerešeno u Štutgartu. Filip Kostić je igrao za goste, ali bez nekog posebnog učinka za srpskog reprezentativca.

Rezultati 28. kola: Bajer Leverkuzen - Augzburg 0:0, Hanover - Lajpcig 2:3 (Sane 71, Fulkrug 79 - Forsberg 16, Orban 54, Poulsen 77), Hofenhajm - Keln 6:0 (Gnabri 22, 47, Ut 56, 65, Rup 61, Zuber 72), Šalke - Frajburg 2:0 (Kaliguri 62 penal, Burgštaler 73), Štutgart - Hamburger 1:1 (Ginček 44 - Holtbi 16), Bajern - Borusija Dortmund 6:0 (Levandovski 5, 44, 87, Rodrigez 15, Miler 23, Riberi 45+1), Herta - Volfsburg 0:0.