0
Četvrtak 22.10.2015.
21:19

LE: Fiorentina, Bazel i Totenhem "pali"

Fudbaleri Lacija savladali su Rozenbrog sa 3:1 u trećem kolu G grupe Lige Evrope i tako su napravili korak ka plasmanu u šesnaestinu finala.

Tanjug/AP
Strelac: Antonio Kandreva

"Nebeskoplavi" sada imaju sedam bodova, a posle pobede Sent Etjena na gostovanju Dnjepru 1:0 ta dva tima imaju po četiri boda. Odlučujući gol postigao je Hamouma u 44. minutu.

Lacio je na poluvremenu vodio golom Matrija, prednost je udvostručio Anderson u 54. minutu, ali je Sonderlund doneo nadu gostima iz Norveške. Međutim, u 80. minutu Kandreva je ispravio svoju grešku posle promašenog penala i rešio pitanje pobednika.

To je bila jedna od retkih grupa gde je sve prošlo manje-više u skladu sa očekivanjima, a dva iznenađenja videli smo u I grupi. Belenenseš je dobio Bazel 2:1 posle preokreta, Kuća je dao odlučujući pogodak, a istim rezultatom Leh je savladao Fiorentinu u gostima. Za "violu" je Nenad Tomović odigrao ceo meč.

Lokomotiva i Bešiktaš remizirali 1:1 su u grupi H, bod Turcima preciznim udarcem doneo je Mario Gomes, a to je omogućilo Sportingu da se vrati u igru. Tim iz Lisabona deklasirao je Skenderbeg 5:1 – na poluvremenu je bilo 2:0 golovima Akvilanija i Montera, oba iz penala, a do kraja su domaći naneli ubedljiv poraz albanskoj ekipi uz dva gola Pereire.

Monako je pogotkom Traore savladao Karabag, a Anderleht je ostvario trijumf nad Totenhemom 2:1 – poveo je engleski tim preko Eriksena, ali su preokrenuli Žile i Okaka.

U derbiju K grupe Šalke je poveo protiv Sparte, tim iz Praga je preokrenuo, ali je vredan bod Nemcima doneo Sane u 73. minutu. U drugom meču grupe Apoel je savladao Asteras sa 2:1.

Grupa G:
Lacio - Rozenborg 3:1 (Matri 28, Anderson 54, Kandreva 80 - Sonderlund 69)
Dnjepar - Sent Etjen 0:1 (Hamouma 44)
Tabela: Lacio 7, St Etjen 4, Dnjepar 4, Rozenborg 1

Grupa H:
Lokomotiva - Bešiktaš 1:1 (Maikon 54 - Gomes 64)
Sporting - Skenderbeg 5:1 (Akvilani 38 (pen), Montero 41 (pen), Pereira 64, 77, Figuiredo 69 - Jašanica 89)
Tabela: Lokomotiva 7, Bešiktaš 5, Sporting 4, Skenderbeg 0