0
Subota 08.05.2010.
16:57

Rad nadigrao Vojvodinu

Fudbaleri Rada iznenadili su domaću Vojvodinu i pobedili ih sa 2:3 u sred Novog Sada u okviru 28. kola Jelen super lige.

Iako je Vodvodina sjajno otvorila meč sa dva brza i jednostavna gola Mrđe u 3. i Đurovskog u 7. minutu, gosti se nisu predavali već su zaigrali bolje i do poluvremena su izjednačili.

Prvo je Kaluđerović u 16. minutu smanjio na 2:1, da bi Tumbasević autogolom u 33. anulirao prednost domaćina. Pobedonosni gol Radu doneo je Stanojević u 58. minutu iako je Vojvodina do kraja meča imala nekoliko dobrih šansi ali bez uspeha.

Vojvodina sada mora da navija za Partizan protiv Crvene zvezde ako Novosađani naredne sezone žele da igraju u Evro kupovima, crno-beli moraju da odbrane titulu.

Treba napomenuti da je na vrhu liste strelaca i dalje Mrđa sa 17 golova, a prati ga Kaluđerović sa dva manje. Brazilac Kleo iz Partizana na kvoti je 13 datih golova.

U utakmicama 28. kola fudbalskog prvenstva Srbije odigranim u terminu od 16,30 časova nije bilo pobednika, a na pet mečeva postignuto je samo četiri gola.

Bez golova odigrali su BSK - Smederevo, Čukarički - OFK Beograd i Spartak - Metalac 0:0, dok su Jagodina - Napredak i Javor - Borac remizirali 1:1.

Treba napomenuti da je Metalac dva kola pre kraja obezbedio opstanak u ligi, kao i Borac iz Čačka. To je ranije danas učinio i Rad, pobedom u Novom Sadu nad Vojvodinom rezultatom 3:2. Veliku borbu u poslednja dva kola za zadržavanje prvoligaškog statusa vodiće BSK iz Borče (27 bodova), Napredak (26), Čukarički (26), Hajduk (25) i Mladi Radnik (25). Hajduk u nedelju dočekuje Mladi Radnik i pobedom bi u mnogome uvećao svoje šanse za opstanak.

Fudbaleri Partizana savladali su "večitog rivala" Crvenu Zvezdu rezultatom 1:0 (0:0) u derbiju 28. kola Superlige Srbije i tako su, dva kola pre kraja, sa četiri boda prednosti u odnosu na "crveno-bele", stigli nadomak odbrane titule državnog šampiona.