0
Nedelja 02.05.2010.
21:09 >> 23:36h

Ronaldo sa dva gola izvukao Real

Fudbaleri Reala pobedili su večeras u Madridu ekipu Osasune rezultatom 3:2 u meču 35. kola španske Primere.

Real Madrid je dva puta stizao prednost gostiju iz Pamplone i u finišu meča golom Ronalda osvojio sva tri boda koja su ga ostavila u trci sa Barselonom.

Malo je falilo da Osasuna reši pitanje šampiona Španije, ali je poklekla u finišu meča na "Santijago Bernabeu".

Gosti iz Pamplone su dva puta vodili, golovima Aranda u sedmom i Vadoč u 42. minutu, ali je Ronaldo najpre smanjio u 24, a onda i posle izjednačujućeg gola Marsela u 44, uspeo da u 89. minutu reši pobednika i tako unese neizvesnost u finiš Primere.

Sevilja je ranije danas pobedila Atletiko rezultatom 3:1. Golove za Sevilju postigli su Fabijano u petom i Negredo u 13. i 40. minutu iz penala. Jedini strelac za goste bio je Tijago u osmom minutu.

Ipak, u poslednjem meču ovog kola Primere, Majorka je trijumfom na gostovanju Atetiko Bilbaou sa 1:3, povratila četvrtu poziciju, pošto je ekipa sa Baleara skupila 59 bodova, dva više od Sevilje.

U subotnjim mečevima Nikola Žigić je sa dva gola odveo Valensiju do pobede nad Espanjolom 2:0, a ubedljivu pobedu ostvarila je i Barselona na gostovanju Viljarealu 1:4.