0
Subota 24.04.2010.
21:51

Sigurne pobede Barselone i Reala

Fudbaleri Barselone pobedili su ekipu Ksereza rezultatom 3:1, dok je madridski Real trijumfovao na gostovanju Saragosi 1:2, u okviru 34. kola španske Primere.

Domaćin je na "Kamp Nou" došao do prednosti odličnim prodorom i još lepšim golom Đefrena u 14. minutu, a samo deset minuta Tjeri Anri je duplirao prednost aktuelnog šampiona.

Međutim, radost Katalonaca nije dugo potrajala, jer je već u narednom napadu Bermeho smanjio prednost domaćina na 2:1. Konačan rezultat 3:1 postavio Zlatan Ibrahimović u 57. minutu.

Pogledajte prvi i treći gol Barselone

Ovom pobedom Barselona je zadržala jedan bod prednosti u odnosu na Real Madrid, koji je trijumfovao na gostovanju Saragosi rezultatom 1:2.

Posle izjednačenog prvo poluvremena, prednost "kraljevskom" klubu doneo je veteran Raul Gonzales, ali samo desetak minuta kasnije Saragosa je iako sa igračem manje zbog isključenja Kontinija (udaranje Iguaina), izjednačila pogotkom Kolunge. Ipak, tri boda vredna nastavka šampionske trke Realu je doneo Kaka posle kontranapada u 82. minutu. Zanimljivo je da je Brazilac ušao u igru tek u 75. minutu, a samo pet minuta kasnije je obezbedio svom timu pobedu.

Ceo meč za Saragosu odigrao je reprezentativac Srbije Ivan Obradović, a njegova ekipa je uprkos porazu ostala van zone ispadanja sa 34 boda, dva više od Tenerifa koje su trenutno na putu za Segundu.

Do kraja Primere ostala su još četiri kola. Barselona sada ima 87 bodova, Real je skupio 86, a trećeplasirana Valensija ima 62, pošto je večeras na "Mestalji" pobedila Deportivo minimalnim rezultatom. Jedini pogodak na meču postigao je David Vilja iz penala u 34. minutu.