0
Utorak 10.03.2015.
20:31 >> 23:34h

LŠ: Šalke ponizio Real, rapsodija "zmajeva"

Real se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona, ali posle poslednjeg sudijskog zvižduka navijači na "Santijago Bernabeu" su izviždali skupocene zvezde Madriđana. Šalke je očitao lekciju četi Karla Anćelotija, pobedio 4:3, ali zbog trijumfa šampiona Evrope u Gelzenkirhenu 2:0, Ronaldo i drugovi nezasluženo nastavljaju bitisanje u najjačem klupskom takmičenju.

Vazdušni duel Kristijana Ronaldo i Marka Hogera

Znalo se da je Real u krizi, ali ni najveći pesimisti nisu očekivali da će šampion Evrope da bude ovako inferioran, slab, jadan...Nikakav! Da nije bilo veterana na golu Madriđana Ikera Kasiljasa, koji je u u poslednjim pet minuta skinuo dve lopte gostima, sada bi se pričalo o najvećem iznenađenju u skorijoj istoriji Lige šampiona.

Presudila je pobeda Reala 2:0 pre tri nedelje u Gelzenkirenu, ali je moralni pobednik dvomeča Šalke, čiji navijači su u delirijumu dočekali kraj utakmice. Nekadašnji golgeter Reala Jan Klas Huntelar osvetio se sa dva gola bivšem klubu, a predivan pogodak koji je dao u 84. minutu "zaledio" je "Santijago Bernabeu". Ipak, nije bilo sreće da Nemci naprave totalni preokret.

Real je prošao na kvalitet Ronalda, koji je oba puta glavom vraćao Real u igru. Kada je početkom drugog poluvremena, Benzema doneo prvo vođstvo domaćinu činilo se da je to kraj. Međutim, fenomanalni Šalke nije se predavao. Mladi, 19-godišni Sane poogravao se sa štoperima Reala Varanom i Pepeom. Ipak, sreća uz "kralja" - Real ide dalje...

OVDE pogledajte foto galeriju sa meča u Madridu

U drugom meču večeri gledali smo rapsodiju Porta, koji je razbio Bazel 4:0, a sva četiri gola bila su fenomenalna, ne zna se koji je od koga lepši, atraktivniji...Kada je Brahimi iz slobodng udarca u 14. minutu doveo "zmajeve" u vođstvo naslutilo se da će ovo biti veče Portugalaca, koji su vezli po travi "Dragaa" i pokazali da su najprijatnije iznenađenje dosadašnje Lige šampiona.

90+2. minut - Završena je utakmica u Portu. Domaćin je io ubedljiv - 4:0.

90+4. minut - Kraj agonije za Real. Šalke je očitao lekciju Madriđanima, ali četa Karla Anćelotija srećno se plasirala u četvrtfinale. Zvižduci na "Santijago Bernabeu".

90. minut - Nova šansa za Šalke. Hevedes je šutirao, ali je Kasiljas spasio Real. "Santijago Bernabeu" zanemeo.
87. minut - Kasiljas spasava Real. Šalke napada, Sane igra sjajno, a tek su mu 19 godina.

84. minut - GOOOL - Huntelar postiže gol za Šalke. Vode gosti 4:3, drama u nastavku. Šalke mora da psotigne još jedan gol da bi se senzacionalno plasirali u četvrtfinale.

76. minut - GOOOL - Porto vodi 4:0. Strelac Vinsent Abubakar.

57. minut - GOOOL, nastavlja se goleada u Madridu. Mladi Sane donosi izjednačenje Šalkeu - 3:3.

56. minut - GOOL - Kazemiro "overava" Bazel. Fenomenalan gol sa 30 metara iz slobodnog udarca. Porto vodi 3:0.

53. minut - GOOOL - Real, konačno, vodi 3:2. Strelac je Karim Benzema, koji je solo prodorom doveo Madriđane u prvo vođstvo na meču.

47. minut - GOOOL - Porto na pragu četvrtfinala. Strelac Ektor Erera, koji je sa ivice šesnaesterca doveo "zmajeve" u vođstvo 2:0.

46. minut - Počela su druga poluvremena u Madridu i Portu.
45+1. minut - Poluvremena na obe utakmice. Real - Šalke 2:2, Porto - Bazel 1:0.

45. minut - GOOOL - Ne da Kristijano Ronaldo Šalkeu da napravi senzaciju. Portugalac izjednačio. I dalje zvižduci u Madridu. Ronaldo je u meča sa Šalkeom u osmini finala Lige šampiona postigao 78. gol u evrokupovima, čime se osamio na prvom mestu večne liste strelaca.

43. minut - Agonija Reala. Šalke napada, domaći fudbaleri ne znaju šta ih je snašlo. Mogu li gosti da nanesu novi udarac poljuljanom šampionu Evrope?

40. minut - GOOOL - Šalke vodi 2:1 u Madridu. Srleac Jan Klas Huntelar. Pre toga je Holanđanin pogodio prečku. Zvižduci na "Santijago Bernabeu".

39. minut - Veliki kiks štopera Reala Varana, ali Huntelar nije uspeo to da iskoristi. Ostaje 1:1 na "Santijago Bernabeu".
35. minut - Šalke se hrabro odupire moćnom Realu. U Portu dominacija domaćina, Bazel bez šanse da ugrozi gol "zmajeva".
31. minut - Kristijano Ronaldo je dobio žuti karton zbog ošztrog starta.

25. minut - GOOOL, Kristijano Ronaldo je izjednačio.

20. minut - GOOOL, iznenađenje na "Santijago Bernabeu". Vodi Šalke, Strelac Fuks. Odlično je asistirao Barneta.

14. minut - GOOOL, vodi Porto. Alžirac Brahimi iz slobodnog udarca dovodi "zmajeve" u vođstvo.

10.minut - Preti i Šalke, Maks Mejer je imao priliku, ali nema promene rezultata. U Portu, zasad, uspavanka, bez šansi.
5. minut - Real napada od prvog minuta. Ofanziva čete Karla Anćelotija.
1. minut - Počele su utakmice u Madridu i Portu.

REAL MADRID: Kasiljas, Arbeloa, Pepe, Varan, Koentrao, Kedira, Kros, Isko, Ronaldo,

Benzema, Bejl.

ŠALKE: Velenrojter, Hevedes, Matip, Nastasić, Fuks, Nojštader, Hoger, Barneta, Majer, Čupo-Moitng, Huntelar.

PORTO: Fabijano, Danilo, Majkon, Marsano, Aleks Sandro, Kazermiro, Evandro, Erera, Brahimi, Abubakar, Teljo.

BAZEL: Vaclik, Džaka, Šar, Samuel, Safari, Elneni, Fraj, Zufi, Gonzales, Štreler, Gaši.