0
Sreda 07.01.2015.
23:00

Kup Kralja: Atletiko je Realova noćna mora!

Od finala Lige šampiona prošle godine, dueli madridskih rivala (bilo je ih je tri) završavaju se ili pobedom Atletika ili nerešenim rezultatom! Istina, iznenađujuće, ali potpuno zasluženo. I u tom okršaju za "ušonju" provukao se "kraljevski klub" s obzirom da je Ramos u 90. minutu izjednačio. I večeras je Dijego Simeone nadigrao Karla Anćelotija - 2:0 (0:0).

BETA/AP/D.O. de O.
Otvorio mrežu Reala: Garsija proslavlja prvi gol

Zanimljivo, po izlasku na teren "Visente Kalderona" u crveno-belom se posle devet godina našao Fernando Tores, dok za crno-bele nije počeo Kristijano Ronaldo (?!).

I ta taktika obila se oglavu Anćeltiju, iako je njegova ekipa bila konkretnija od samog starta. Već u prvom minutu Rodrigez je izveo korner, nebeski je skočio Serhio Ramos, ali je golman Atletika Oblak sjajno odbranio.

Igralo se brzo, žustro, u drugom delu prvog poluvremena i oštrije, ali se ipak na odmor otišlo bez golova. Utisak je bio da se od "El Ninja" više očekivalo, međutim... To je u ovim momentima njegova realnost.

U 58. minutu Ramos je oborio Raula Garsiju u šesnaestercu, sudija je dosudio penal, a isti igrač bio je precizan sa "kreča". Posle velikog slavlja na "Kalderonu" zamenjen je Tores, koji je dobio ovacije domaće publike.

Anćeloti je bio primoran da uvede Ronalda. Nije pogrešio, s obzirom da je igra Reala postala još bolja, ali egzekucija je u svakom pokušaju izostala. Nepisano fudbalsko pravilo kaže da se toliko promašaja kažnjava golom na drugoj strani. Tako je i bilo.

Posle kornera, najbolje se u kaznenom prostoru snašao Hoze Himenez, koji odličnim udarcem glavom postiže gol za, ispostaviće se, konačnih 2:0.