3
Utorak 14.10.2014.
17:45 >> 20:33h

"Orlići"- heroji: Srbija na EP 2015.

Senzacionalan uspeh Srbije! Podvig izabranika Radovana Ćurčića. Pala je i strašna Španija, koja pet godina nije poražena. Mlada reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo u Češkoj 2015. godine pošto je u Kadizu pobedila "crvenu furiju" 2:1 u revanšu baraža za šampionat Starog kontinenta. Podsetimo, pre tri dana u Jagodini nije bilo golova.

Slavoljub Srnić hrabro se nosio sa Špancima

Otišli su "orlići" desetkovani u Kadiz, bez desetorice standardnih igrača, ali se u Srbiju vraćaju kao heroji. Usred Kadiza, izabranici Radovana Ćurčića odigrali su hrabro i na kraju se trud isplatio. Filip Kostić je golom u trećem minutu sudijske nadoknade doneo veliko slavlje Srbiji.

Nekulturni Španci

Pre početka utakmice, tokom intoniranja himne Srbije, španski navijači izviždali su "Bože pravde". Bruka i sramota Španaca. Da se to dogodilo u Srbiji, planeta bi brujala o tome. Ovako...

Samo dva minuta pre toga - drama u šesnaestercu Srbije. Roberto je srećno izjednačio i uneo nemir u tabor "orlića". Imali su posle toga Španci veliku šansu, ali je junak meča golman Marko Dmitrović odbranio udarac Iska. A onda je sevnula kontra i levica Kostića, fudbalera nemačkog Štutgarta.

Vodila je Srbija od 31. minuta. Nespertno je Hoze Gaja smestio loptu u svoju mrežu. Sjajno je Srbija odolevala favorizovanom domaćinu, koji je tek na trenutke pokazao da je reprezentacija koja nije poražena pet godina.

Fenomenalan na golu je bio Marko Dmitrović, koji je skinuo nekoliko zicera fudbalerima "furije". Imali su naši i sreće jer je Rodrigez pogodio stativu sredinom drugog poluvremena. Ali...sreća prati hrabre. Hrabre "orliće" koji su osvetlali obraz i plasirali se na EP u Češkoj naredne godine.

Zamisiite ovu selekciju pojačanu sa Mitrovićem, Markovićem, Jojićem, Nastasićem...Ni tron Starog kontinenta onda nije daleko. BRAVO "ORLIĆI"!

90+6. minut - Kraj utakmice. Srbija je na EP 2015.
90+3. minut - GOOOOL - Filip Kostić daje gol. Srbija je na EP 2015.
90+2. minut - Španije je izjadnačila srećnim golom Sorabije.
90. minut - Igraće se još pet minuta.
89. minut - Kostić je pokušao iz daljine, ali je siguran španski golman.
88. minut - Prvi korner za Srbiju. Važno je da vre,e prolazi. Još samo malo do podviga!
84. minut - Isko je bio u prilici, ali samo korner. Dobro se brani Srbija.
83. minut - Velika šansa za Španiju, ali Tores šutira daleko iznad gola.
80. minut - Marko Dmitrović je nesavladiv na golu Srbije.
77. minut - Sjajan šut Iska, ali je Dmitrović odlično intervenisao.
76. minut - Sjajno se brani Srbija.
72. minut - Žuti karton je dobio Veljković.
70. minut - Još 20 minuta do podviga izabranika Radovana Ćurčića.
66. minut - Sjajna akcija Ramireza, ali je napadač Španije pogodio stativu. Sreća uz "orliće"
55. minut - Muniain jr povređen. Morao je da napusti teren igrač Bilbaa. Umesto njega ušao je Ramirez.
54. minut - Žuti karton dobio je Stojković zbog grubog faula nad Munianom. To je treći požuteli u Srbiji.
53. minut - Španci napadaju, ali jalovo. Srbija uspešno brani prednost i napada iz kontri preko brzonogih Srnića i Pešića.
49. minut - Dobra kontra Srbije, ali je Kostić loše šutirao.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme.
45. minut - Pokušao je Kostić iskosa sa leve strane, ali preko gola je lopta otišla.
42. minut - Pritisak Španaca u finišu prvog poluvremena, ali Srbija odoleva zasad.
38. minut - Španci pokušavaju da izjednače, ali naša odbrana je zasad odlična.
33. minut - Navijači u Kadizu su zanemeli.
31. minut - GOOOOL - Vodi Srbija. Autogol je postigao Hoze Gaja. Odlično je prodro Kostić, dao loptu Pešiću, koji je ubacio u petarac, a Španac je nesretno zatresao svoju mrežu.
22. minut - Gomez je imao odličnu šansu, ali je Dmitrović sjajno intervenisao i spasio Srbiju. Ostaje 0:0.
20. minut - Žuti karton dobio je Slavoljub Srnić.
19. minut - Prvi žuti karton dobio je Čaušić posle faula nad Delafeuom.
18. minut - Sve opasniji napadi "furije".
13. minut - Isko je imao šansu, ali je šutirao iznad gola.
8. minut - Nema uzbuđenja u Kadizu. Srbija odoleva "furiji".
3. minut - Inicijativa Španije na startu meča.

Tokom intoniranja srpske himne čuli su se zvižduci domaćih navijača.

ŠPANIJA: Arizabalaga, Mankiljo, Gomez, Muniesa (od 71. Tores), Gaja, Niguez, Isko, Roberto, Munian (od 55, Ramirez), El Hadadi, Delofeu (od 64, Sarabia).

SRBIJA: Dmitrović, Stojković (od 64, Filipović), Ćirković, Veljković, Petrović, Kovačević, Radoja (od 85, Mijailović), Čaušić, Kostić, Srnić, Pešić (od 72. Čavrić).