1
Petak 10.10.2014.
16:52 >> 21:48h

Baraž za EP mladih: "Prazne puške" u Jagodini

Srbija – Španija – ništa-ništa! Tako bi ukratko mogla da se opiše prva utakmica baraža mladih selekcija u Jagodini, koja je završena bez golova. Selektor "orlića" Radovan Ćurčić je defanzivnom taktikom sačuvao "nulu", dok mladi Španci nisu preterano rizikovali jer se uzdaju u revanš u utorak na svom terenu u Kadizu.

Kapiten "orlića" Marko Petković povređen je u finišu meča

Za 90 minuta igre jedva da je bilo nekoliko pokušaja sa obe strane, pa su golmani bili nezaposleni. Pokušavali su Srnić, Pešić i Kostić da probiju odbranu Španaca, ali i kada su se nalazili u dobrim situacijama bili su usamljeni u napadu. Zvezde Španije: Morata, Muniain, Isko i drugovi nisu opravdali epitet najbolje selekcije Evrope.

Čini se da su oba selektora zadovoljna rezultatom. Španija i dalje ostaje veliki favorit da se nađe sledeće godine u Češkoj na EP, dok "orlići" moraju da naprave čudo ne bi li izborili pozitivan rezultat za četiri dana u Kadizu.

90+6. minut - Utakmica je završena bez pogodaka.
90. minut - Igraće se pet minuta sudijske nadoknade.
85. minut - Sve smo bliži nerešenom ishodu.
78. minut - Slobodan udarac za Španiju. Dobar pokušaj Gomeza glavom, ali je lopta otišla pored gola.
71. minut - Kostić je pokušao iz daljine, ali jalov pokušaj napadača Štutgarta.
62. minut - Srnić je pokušao da iznudi penal, ali sudija Karašev samo odmahuje rukom.
60. minut - Ništa se ne dešava u Jagodini. Srbija igra da ne primi gol, a Španci se uzdaju u revanš pa ne rizikuju mnogo. Očajna utakmica.
55. minut  - Goran Čaušić je dobio žuti karton.
50. minut - Aleksandar Kovačević je pokušao putem sa 20 metara, ali je slabo to učinio.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut - Srnić pokušava iz daljine, ali je siguran Kepa. Kraj prvog poluvremena.
44.minut - Isko je šutirao, lopta je pogodila Petkovića u ruku, ali sudija Karašev ne svira penal.
42. minut - Filip Kostić je dobro prošao po levoj strani, ali u šesnaestercu nije bilo nikog od "orlića". Najbolja akcija Srbije u dosadašnjem toku utakmice.
34. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobio je Saul Migel.
30. minut - Srbija je oslobodila pritiska Španije.
25. minut - Bojažljiva igra Srbije. "Orlići" bez šuta na gol "furije".
22. minut - Delofeu traži penal posle remplovanja sa Petrovićem, ali sudija Karašev sasmo odmahuje rukom.
18. minut - Alvaro Morata je šutirao sa 15 metara, ali pravo u golmana Dmitrovića.
14. minut - Srbija zasad odoleva favorizovanim Špancima. Delofeu i Morata su najveća prednost po gol Dmitrovića.
10. minut - Španci imaju veći psoed lopte u svojim nogama, ali i dalje bez prilika za gol.
6. minut - Nema uzbuđenja u Jagodini, gde se okupilo oko 6.000 gledalaca.

SRBIJA: Dmitrović, Petković, Veljković, Pantić, Petrović, Kovačević, Radoja, Čaušić, Kostić, Pešić (od 86. Đurđević), S. Srnić (od 64. Čavrić).
ŠPANIJ: Kepa, Mankiljo, Serhi Gomes, Muniesa, Alberto Moreno, Saul, Serhi Roberto, Isko, Delofeu, Morata, Muniain (od 78. Tores).