2
Četvrtak 02.10.2014.
20:38 >> 22:55h

Grčka lekcija: Asteras razbio očajni Partizan

Brodolom Partizana u Tripolisu! Nadali su se crno-beli da će uspeti da ponove dobru partiju protiv Totenhema, ali su razočarali. Skromni Asteras pobedio je 2:0 srpskog vicešampiona u drugom kolu C grupe Lige Evrope.

Utopio se u sivilo Partizana: Vladimir Volkov (Foto: Arhiva)

Loš, gori, Partizan! Tako bi mogla da bude komparacija koja ilustruje katastrofalnu igru koju su crno-beli pružili u Tripolisu. Domaćin je očitao lekciju izabranicima Marka Nikolića, kojima ništa nije polazilo za nogom. Bojažljivo su crno-beli krenuli, oprezno, respektorvali su skromni Asteras, koji je iskoristio brojne slabosti Partizana. Pogotovo je odbrambena linija Beograđana bila šuplja kao švajcarski sir.

U 22. minutu kapiten domaće ekipe Fernando Usero "prošetao" se do kaznenog prostora Partizana. Šutirao je iskusni Španac, nesigurni Lukač je samo odbio loptu na nogu Useru koji dovodi Asteras u vođstvo. Od tog šoka, crno-beli se nisu oporavili. Već u sledećem napadu kiksirao je Vulićević, ali Para nije uspeo da nadmudri Lukača, koji se iskupio za grešku kod vodećeg gola Asterasa.

Na startu drugog poluvremena, u igri je ušao Fofana. Očekivao se ofanzivniji Partizan, ali je grčki tim u nastavku razbio crno-bele i sreća je što još neka lopta nije zavšila u mreži Lukača. U 52. minutu, Fakundo Para golom iz neposredne blizine zapečatio je sudbinu Partizana, koji za 90 minuta nije stvorio nijednu šansu.

U drugom susreu C grupe, Totenhem i Bešiktaš odigrali su 1:1. Strelac za "pevce" bio je Kejn u 27.minutu, a istanbulski tim je izjednačio u 88. minutu iz penala, a precizan je bio Demba Ba. Posle dva kola, Asteras ima četiri boda, Totenhem i Bešiktaš po dva, a Partizan je na začelju sa samo bodom.

90+3. minut - Kraj utakmice. Asteras je pobedio 2:0.
81. minut - Bezidejni Partizan se predao. Grci na pragu pobede.
69. minut - Barales postiže gol za Asteras, ali je poništen zbog ofsajda.
63. minut - Najbolju šansu na utakmici za Partizan je propustio Vulićević.
62. minut - Treći žuti karton za Partizan dobio je Vulićević.
55. minut - Janitas pokušava iz daljine. Crno-belima ništa ne polazi od noge.

52. minut - GOOOL - Fakundo Para povećava prednost Asterasa. Očajna intervencija odbrane Partizana, a iskusni Argentinac lako je ubacio loptu u mrežu Lukača.

50. minut - Lazović je dobio žuti karton jer je ometao Kosickog kod ispucavanja.
49. minut - Gužva u šesnaestercu Partizana, ali je Lukač uspeo da odbije loptu u korner. Očajan Partizan. Para pokušava iz daljine. Asteras opasan na startu drugog poluvremena.
47. minut - Janitas je pokušao sa 20 metara, ali lak zadatak za Lukača.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Ismael Beko Fofana ušao je u igru umesto neprimetnog Andrije Živkovića.
45+1. minut - Kraj prvog poluvremena. Minimalno vođstvo Asterasa.
40. minut - Role je pokušao iz daljine, ali je siguran bio Lukač.
38. minut - Crno-beli su se malo trgli u finišu prvog poluvremena. Pokušavaju da ugroze gol Grka, ali jalovo je sve to.
35. minut - Igra se na sredini terena. Partizan bezopasan.
29. minut - Partizan nikako da se konsoliduje posle primljenog gola. Asteras napada.
25. minut - Kakva greška Vulićevića, ali je Lukač odbranio šut Mace. Iskupio se za grešku kod gola.

22. minut - GOOOL - Vodi Asteras 1:0. Strelac Usero. Španac je šutirao. Lukač odbio loptu do Usera, koji iz drugog pokušaja matira golmana crno-belih. Čini se da je Lukač morao bolje da interveniše.

15. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Branko Ilić. Fakundo Para je pokušao, ali ostaje 0:0.
12. minut - Na stadionu se čuju samo "grobari".
10. minut - Nema uzbuđenja u Tripolisu. Partizan ima više loptu u svom posedu.
6. minut - Opasnost po gol Partizana. Slobodan udarac za Asteras sa 20 metara. Role pokušava, ali je siguran bio Milan Lukač.
5. minut - Na stadionu je oko 4.000 gledalaca, od toga oko 500 navijača crno-belih. Početna inicijativa Partizana.
3. minut - Prvi pokušaj Partizana posle centaršuta Živkovića, ali nije bilo opasnosti po Slovaka Kosickog, koji brani gol Asterasa.

ASTERAS: Kosicki, Ljuj, Gojan, Sankare, Panteliadis, Usero, Zisopulos, Role, Maca, Para (od 60. Barales), Janitas.

PARTIZAN: Lukač, Vulićević, Ćirković, Stanković, Volkov, B. Ilić, S. Ilić (od 77. Kojić), Grbić (od 64. Ninković), Pantić, Živković (od 46. Fofana), Lazović.