Nedelja 04.05.2014.
23:07
mondo.rs A

Rosoneri posle tri godine skinuli skalp Interu!

Milan nadigrao i zasluženo slavio protiv gradskog rivala golom holandskog veziste, pa za šestoplasiranim Torinom kasni samo bod.

Najdžel De Jong postiže jedini gol u milanskom derbiju

Posle tri godine i mesec dana posta Milan je savladao ljutog gradskog rivala Inter! Rosoneri su slavili 1:0, a čovek odluke je bio holandski vezista Najdžel De Jong čiji gol u 65. minutu je odlučio pobednika. Poptuno zasluženo Milan je večeras izašao kao pobednik iz derbija Dela Madonina. Puleni Klarensa Sedorfa su nadigrali protivnika, bili agresivniji, ofanzivniji, više želeli pobedu i na kraju su nagrađeni golom De Jonga.

Inter je izabrao taktiku kao i u prošlom derbiju kada je Palasio onim lepim golom petom u finišu presudio gradskom rivalu, umrtvio igru i nadao se da će dočekati šansu iz koje će baciti Rosonere na kolena. Na kraju je nisu diočekali... Iako je Milan krenuo sa jednim napadačem, a Inter sa dva, na terenu se to nije videlo. Štaviše, slika je bila potpuno obrnuta, pošto su Rosoneri diktirali tempo i imali bolje prilike. Prvu ozbiljniju šansu je imao De Šiljo koji je slabo šutirao iz dobre prilike, a onda je Kaka spektakularnim udarcem sa dvadesetak metara pogodio prečku!
I u drugom delu igre je Milan držao pod kontrolom držao konce igre, Mekses je imao jednu odličnu šansu i konačno su Rosoneri nagrađeni golom u 65. minutu Baloteli je izveo skraćeni korner i centrirao, a Najdžel De Jong pobegao Kambijasu i posle nebeskog skoka zakucao loptu u mrežu nemoćnog Handanovića.

Slovenac je kapitulirao posle serije od 351 minuta u kojem je njegova mreža mirovala. Ipak, ni posle vodećeg gola Milana, Inter nije uspeo ozbiljnije da ugrozi gol Abijatija. Može se reći da Neroazuri tokom celog meča nisu imali nijednu stopostotnu šansu i na kraju ih je ta nemoć u ofanzivi koštala poraza. Najbliže golu su bili kada je De Jong u 68. minutu izbokirao Palasija u sjajnoj situaciji i tako definitivno obezbedio ulogu junaka meča. Milan se ovom pobedom poravnao na tabeli sa sedmoplasiranom Parmom. Na šestoj poziciji koja vodi u Ligu Evrope je Torino koji ima bod više od Rosonera i Krstaša.