Ponedeljak 12. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 28.04.2014.
14:00
M. Stojiljković - Vesti A

"Mladi momci" slave Srbina: Gajić vodi u Evropu

Jang Bojs pobedio u Lozani golom veziste iz Kruševca.

Treći gol u sezoni: Milan Gajić

Važan korak u borbi za Ligu Evrope napravio je tim Jang Bojsa, koji je kao gost pobedio Lozanu sa 1:0 u 31. kolu Superlige Švajcarske.


Najzaslužniji za ovaj trijumf, tek drugi u poslednjih devet mečeva, bio je srpski vezista Milan Gajić, čiji je udarac u 66. minutu završio iza leđa golmana Žoao Baroka.


- Bilo nam je veoma važno da ostvarimo ovu pobedu, koja nas je ostavila na trećoj poziciji. Cilj kluba je izlazak u Evropu, a ako do kraja sačuvamo ovo mesto, obezbedićemo lakše rivale u kvalifikacijama za Ligu Evrope - kaže za "Vesti" Milan Gajić.


Ovaj trijumf "mladih momaka" poklopio se sa povratkom u tim 27-godišnjeg Kruševljanina, čime je prekinuta serija loših rezultata.


- U narednoj utakmici igramo derbi sa drugoplasiranim Grashopersom. Biće to teško gostovanje, ali svesni smo da do kraja sezone nikome neće biti lako. Liga se zbog Svetskog prvenstva završava 18. maja, a ostalo je da se odigra još pet kola. Igraće se svaka tri dana, biće to paklen ritam, a ko bude najspremniji na kraju će se radovati.


Gajić se svakako raduje što se bliži kraj sezone, jer to znači da će sa suprugom Jelenom i sinom Jankom moći da se vrati u otadžbinu. A onda na leto, povratak u Švajcarsku i Bern. Ugovor sa Jang Bojsom ima na još dve godine.
 

Vilotića muči skočni zglob
Ekipa Jang Bojsa ovog puta bila je oslabljena za drugog Milana u ekipi. Vilotić nije igrao zbog problema sa skočnim zglobom.
Ako uspe da se oporavi, srpski defanzivac bi imao veliki motiv, jer Jang Bojs u nedelju gostuje njegovom dojučerašnjem klubu, Grashopersu.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2026 © - vesti online