3
Subota 12.04.2014.
18:55 >> 22:16h

Lazović torpedovao Čukarički!

Crveno-beli upisali 13. uzastopnu pobedu u šampionatu. U derbiju Jelen Super lige Crvena zvezda je pobedila Čukarički 4:1 i tako ponovo pobegla Partizanu tri boda. Fenomenalni Darko Lazović postigao je het-trik, dok se u listu strelaca upisao i Dragan Mrđa. Jedini gol za Čukarički delo je 19-godišnjeg Mandića.

Efikasan: Darko Lazović je tri puta matirao golmana Čukaričkog

U  jednoj od najboljih partija u ovoj sezoni izabranici Slaviše Stojanovića odigrali su sjajan meč. Blistao je Darko Lazović, koji je igrao simultanku sa odbranom Čukaričkog. Gosti su stigli na Marakanu da se nadigravaju, u prvom poluvremenu bili ravnopravan protivnik, ali u nastavku susreta nisu mogli da pariraju gorostasnoj Zvezdi, koju je pratilo oko 18.000 gledalaca.

Crveno-beli imaju tri boda više od Partizana, ali u narednom kolu izabranike Slaviše Stojanovića čeka verovatno najteži zadatak u prolećnom delu sezone, vruće gostovanje u Novom Pazaru.

Trener fudbalera Crvene zvezde Slaviša Stojanović rekao je da njegova ekipa napreduje iz kola u kolo i da je današnjom pobedom nad Čukaričkim pokazala stabilnost.

"Raduje me da napredujemo i iz utakmice u utakmicu pokazujemo stabilnost, organizovanost i disciplinu. Trudimo se da igramo što dopadljivije i rezultatski efikasnije", rekao je Stojanović novinarima posle utakmice i dodao:

"Utakmica je bila otvorena, u nekim trenucima agresivna, kao što treba da bude. Čukarički se nije branio, čak je i kontrolisao veći deo prvog poluvremena. Mi smo imali neke šanse gde je trebalo da damo golove. Sve u svemu, lepa utakmica", kazao je Stojanović.

90. minut – Šansa za Mrđu, ali ostaje 4:1.
80. minut – Iz igre je izašao junak susreta Darko Lazović, koji je dobio ovacije na Marakani. Umesto njega poslednjih desetak minuta odigraće Gogić.
79. minut – Kasalica nije iskoristio šansu za povećanje rezultata.
69. minut – Zvezda je „povuka ručnu“ i laganim tempom privodi utakmicu kraju.
56. minut – GOOOOL - Mrđa 4:1. Lazović šutira, ali Ristić brani njegov udarac, ali na odbijenu loptu natrčava Mrđa i donosi ubedljivu prednost Zvezdi.
55. minut – Nenad Milijaš pogađa prečku iz slobodnog udarca sa 25 metara. Asistirao je i golman Ristić, koji je vrhovima prstiju dodirnuo loptu.
52. minut - Nova bravura Lazovića, ali je njegov udarac završio pored gola.
50. minut - Bakljada Delija.
48. minut – Mrđa pada u šesnaestercu – PENAL za Zvedu! GOOOOL - Lazoviće je siguran sa bele tačke. Het-trik Lazovića - 3:1.
47. minut – Šansa za Zvezdu - Kasalica i Kovačevič nisu uspeli da postignu gol.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Na Marakani je pristuno 17.380 gledalaca.
45+1. minut – Sudija je odsvirao kraj poluvremena. Vodi Zvezda 2:1.
45. minut – GOOOOL – Lazović opet postiže gol za Zvezdu – 2:1. Pečnik je dodao loptu Lazoviću, koji efektno ponovo matira golmana Ristića.
44. minut – Mrđa i Ninković se nisu snašli u šesnaestercu gostiju. Zvezdu je trgao izjednačujući gol gostiju.
42. minut – GOOOOOL – Greška Kelhara, Mandić izjednačuje rezultat - 1:1.
39. minut – Dobar šut Milijaša, siguran je bio golman gostiju Ristić. Korner za Zvezdu, ali ostaje 1:0. Šansu je imao i Kasalica, ali ništa od gola.
39. minut – Pečnik centrira, ali je Dragan Mrđa neprecizan. Čukarički ima 56 odsto posed lopte.
38. minut – Šansa za Čukarički, Srnić šutira preko gola. Čukarički sve opasniji.
29. minut – Šansa za Zvezdu, Mrđa slabo reaguje na odličan centaršut Lazovića. Ostaje 1:0.
25. minut – Bez prave prilike za gol, igra se na sredini terena. Igrači Čukaričkog imaju više loptu u nogama.
15. minut – Posle furioznog početka meča, Zvezda je malo stala, Čukarički sve opasnije napada.
3. minut – GOOOOOL - Pavlović greši, Darko Lazović dovodi Zvezdu u vođstvo.
1. minut – Kasalica je bio u šansi, ali ostaje 0:0. Zvezda