Mozzart Sport A

A sad na derbi za titulu: Liverpul čeka Siti sa četiri boda viška

Redsi kao gosti pobedili Vest Hem golovima kapitena Džerarda iz jedanesteraca.

Nepogrešiv: Stiven Džerard je realizovao 10. penal ove sezone

Luis Suarez i Danijel Staridž su zakazali, tu je Stiven Džerard da sačuva Liverpul na vrhu tabele! Golovima legendarnog kapitena iz jedanaesteraca Crveni su preskočili još jednu prepreku na putu ka tituli i na Aption parku slavili devetu uzastopnu ligašku pobedu - 2:1 (1:1).

Centralna figura meča sa žilavim Vest Hemom bio je Stiven Džerard, strelac zlatna vrednih golova, a kao špricer hladan u trenucima kad se možda i „lomi“ sezona. Vremešni vezista je u 44. i 71. minutu vešto prevario golmana Adrijana i omogućio ekipi Brendana Rodžersa da u derbi sa Mančester Sitijem u narednom kolu uđe sa četiri boda viška (istina, i dve utakmice više).

Džerard prestigao Dalgliša

Kapiten Stiven Džerard je gostovanje u Londonu iskoristio i da na večnoj listi Liverpulovih strelaca svih vremena preskoči Kenija Dalgliša.

Stivi Dži sad ima 173 gola, jedan više od čuvenog Škota.

Prvi put je bio siguran sa bele tačke posle igranja rukom Tompkinsa u kaznenom prostoru Čekičara, a drugi kad je golman Adrijan oborio Flanagana. Sa ta dva penala Liveprul se izjednačio sa Čelzijem na vrhu liste klubova koji su postigli najviše golova iz jedanaesteraca u istoriji Premijer lige (97).

Pobeda gostiju mogla je da bude i ubedljivija, da je Luis Suarez bio za nijansu precizniji, pošto je i u prvom i u drugom poluvremenu pogodio prečku, što znači da je tim sa Enfilda ove sezone čak 26 puta pogađao okvir gola i da je bar pola tih lopti završila u mreži titula bi već sad mogla da se slavi.

Drugi gol Liverpula, vredan konačnog trijumfa, zadovoljio je pravdu, jer je četa Sema Olerdajsa do izjednačenja u finišu prvog poluvremena stigla na nedozvoljen način. Bivši napadač Crvenih Endi Kerol faulirao je golmana Simona Milnjolea, sudija je to prevideo, a kad je Belgijanac ispustio loptu, Gi Dimel ju je poslao u mrežu i prebacio pritisak na plaće gostiju.

A oni dokazali da imaju šampionski nerv!