0
Nedelja 23.02.2014.
15:45 >> 18:36h

Super liga: Bez golova u duelu imenjaka

Gosti sa Čaira su imali bolje prilike, ali je golman domaće ekipe bio siguran među stativama, prenosi "Mocart sport".

Treće mesto na tabeli je ostalo van domašaja Radničkog iz Niša, koji je uprkos zrelijim prilikama na gostovanju kod imenjaka iz Kragujevca morao da se zadovolji bodom pošto je utakmica završena bez golova.

Šansi nije bilo u izobilju, Kragujevčani su dominirali prvim delom igre, ali nisu uspevali da probiju bedem pred golom Aleksandra Kesića, dok su se izabranici Dragoljuba Bekvalca razigrali u drugom poluvremenu. I njima je nedostajao završni pas, ali su iz prekida opasno pretili.

Prvo je u 53. minutu Vladan Pavlović pokušao da iznenadi Ognjena Čančarevića iz slobodnog udarca iskosa. Gađao je bliži ugao, ali je golman Radničkog 1923 bio oprezan. Čančarević se istakao i u 74. minutu kada je rezervista Petar Đuričković centrirao iz slobodnog udarca sa oko 40 metara, Ivan Pejčić je za malo zakasnio na loptu, ali je ona nezgodno odskočila i umalo prevarila čuvara mreže Kragujevčana. Ipak, 24-godišnji golman je ponovo dobro reagovao, bacio se unazad i vrhovima prstiju loptu izbacio u korner, pa je na semaforu i dalje pisalo 0:0.

Ataci Nišlija su se nastavili i u završnici utakmice, ali se Kragujevčani nisu dali.