0
Utorak 18.02.2014.
23:14

Liga šampiona: PSŽ završio posao

Švedski as je dao dva gola u pobedi nad Leverkuzenom i doneo PSŽ plasman u četvrtfinale Lige šampiona, prenosi "Mocart sport".

Zlatan Ibrahimović (PSŽ) i Emir Spahić (Bajer)

Zlatan Ibrahimović je priredio još jedan šou, ovog puta na Baj Areni. Švedski as je dao dva gola, prestigao Kristijana Ronalda, koji ima jedan manje, tako da sada sa deset pogodaka vodi na listi strelaca ovogodišnje Lige šampiona: Leverkuzen - PSŽ 0:4.

Sveci su praktično već u prvom poluvremenu završili posao po pitanju plasmana u četvrtfinale evropske elite pošto su vodili sa 3:0. Blejz Matuidi je već u 3. minutu otključao bravu domaćina, kada je prekinuo jedan njihov napad, a potom ispratio celu akciju saigrača i dodavanje Veratija za konačan mat - 1:0. Gosti nisu stali, nastavili su da opsedaju gol Lena, da bi u 39. minutu prinudili Spahića da napravi penal nad Lavecijem, a siguran egzekutor sa bele tačke bio je Zlatan Ibrahimović - 2:0. Nedugo zatim švedski as je novim projektilom sa 20 metara prosto pocepao mrežu Lena i prestigao Kristijana Ronalda po broju datih golova.

U nastavku igre je viđena ista slika na terenu. Leverkuzen je pokušavao da izađe iz senke PSŽ, ali ono malo lopte što je dobijao Kisling vrlo brzo je gubio, pošto je Tijago Silva bio na visini zadatka. Da će domaćin morati da strepi da ne doživi novu katastrofu, posle bolnog poraza od Mančester junajteda (5:0), pobrinuo se Spahić, kada je u 59. minutu zbog faula nad Lukasom zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton i ostavio saigrače na cedilu. Međutim, izabranici Lorana Blana spustili su ručnu i do kraja meča postigli su samo još jedan gol. Posle akcije u kojoj je učestvovao Ibrahimović, tačku na “i” stavio je rezervista i novajlija Kabaj za konačnih 4:0.