Sreda 12.02.2014.
09:46
Vesti, Beta A

Ivanović opet strelac, VBA kaznio Murinja

Ekipa Čelzija povela golom srpskog reprezentativca, ali u finišu meča odlučila da čuva rezultat i na kraju ostala bez sva tri boda.

Ponovo strelac: Branislav Ivanović

Fudbaleri Čelzija odigrali su u gostima nerešeno 1:1 sa Vest Bromvič Albionom, u utakmici 26. kola engleske Premijer lige.

Čelzi je poveo golom kapitena reprezentacije Srbije Branislava Ivanovića u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Vilijan je izveo korner, David Luiz je loptu poslao na drugu stativu, a Ivanović je natrčao i lako savladao protivničkog golmana. Bio je to drugi pogodak Ivanovića u poslednja tri meča Premijer lige, ali za razliku od duela sa Mančester Sitijem, Čelzi ovog puta nije uspeo da osvoji sva tri boda.

Poslednjih 20-tak minuta meča ekipa Žozea Murinja odlučila je da čuva rezultat i na kraju ostala bez pobede. Domaćin do tog trenutka nije stvorio šansu, ali u finišu krenuo agresivnije, nekoliko puta imao priliku da izjednači, a bod je kao i nedavno protiv Liverpula doneo rezervista Viktor Aničebe u 87. minutu, posle odličnog centaršuta Saida Berahina.

Pored Ivanovića, za Čelzi je celu utakmicu odigrao i drugi srpski reprezentativac Nemanja Matić. Obojica su dobili žute kartone. Ivanović zbog prigovora, a Matić zbog prekršaja.

Čelzi je ovim remijem ostao na prvom mestu sa 57 bodova, ali će priliku da ga prestignu imati Arsenal i Mančester Siti. "Tobdžije" večeras očekuje veliki derbi sa Mančester Junajtedom.

Vest Hem je u finišu utakmice na domaćem terenu došao do pobede protiv Noriča. Strelci su bili Džejms Kolins u 84. i Mohamed Dijame u 95. minutu. Londonska ekipa napravila je tako veliki skok na tabeli, pošto je sa 16. došla do 10. mesta.

Sautempton je golom Žozea Fontea u gostima savladao Hal i tako izbio na osmo mesto na tabeli.

Kardif i Aston Vila igrali su u Velsu nerešeno bez golova.Ostale utakmice 26. kola Premijer lige igraće se večeras.