Nedelja 29.12.2013.
20:48 >> 21:42h
BETA A

Premijer liga: Pobede Čelzija i Totenhema

U 19. kolu engleske Premijer lige fudbaleri Čelzija pobedili su večeras na svom stadionu Liverpul sa 2:1, dok je Totenhem savladao Stouk sa 3:0.

Samjuel Eto

U derbiju 19. kola, na stadionu Stamford Bridž, Čelzi je posle preokreta savladao Liverpul kojem je to drugi uzastopni poraz. Liverpul je do prednosti došao u četvrtom minutu, a strelac je bio Martin Škrtel koji se najbolje snašao u gužvi ispred gola Petetra Čeha.

Izjednačenje domaćinu doneo je Eden Azar u 17. minutu, dok je preokret kompletirao Samjuel Eto u 34. Čelzi je odličnom igrom u odbrani u potpunosti zatvorio najboljeg strelca u jesenjem delu Premier lige, Urugvajca Luisa Suareza, te
gosti nisu imali izglednijih šansi na meču. Liverpul je pre četiri dana bio na prvom mestu Premijer lige, ali je posle dva uzastopna poraza pao na peto mesto, dok je Čelzi zadržao priključak za vodećim Arsenalom i Mančester sitijem, te je sada
treći, sa 40 bodova.

Na drugom kraju Londona, Totenhem je dočekao Stouk, a meč je obeležila odlična odbrana domaćeg tima: gosti su za 90 minuta uputili svega dva šuta ka golu, a Totenhem 20. Strelci za "pevce" bili su Roberto Soldado u 37. minutu iz
jedanaesterca, Musa Dembele u 65. i Aron Lenon u 69. Totenhem je tako izbio na sedmo mesto sa 34 boda, dok je Stouk 12, sa 21 bodom.