0
Nedelja 22.12.2013.
22:46

Majstorija Palasija: Inter gazda u Milanu!

Inter nije nadigrao gradskog rivala, ali je fenomenalnim golom Argentinca bacio Rosonere na kolena.

Davide Bonera i Rodrigo Palasio

Magičan potez Rodriga Palasija je rešio derbi Dela Madonina! Inter je u većem delu meča bio u podređenom položaju, ali je u finišu meča napao Rosonere svim silama i majstorskim pogotkom Argentinca u 86. minutu bacio na kolena gradskog rivala - 1:0. Palasio je fenomenalno reagovao na centaršut sa desnog krila i skrenuo loptu taman toliko da prevari kompletnu odbranu Milana i Abijatija. Interova čekalica je urodila plodom, Milan nije uspeo da kruniše periode bolje igre i večeras slavi crno-plavi grada mode.

Alegrijev džoker u prvoj postavi je bio Rikardo Saponara, momak kojem predviđaju lepu budućnost, ali koji od letošnjeg dolaska iz Empolija nije imao mnogo prilika. U tandemu sa Kakom, iza Balotelija, mladi vezista se dobro uklopio i doneo tečnost u igri Milana. Macari na drugoj strani, nijer servirao nikakvo iznenađenje, opet je sve nade polagao u kontranapade i Palasija... Ispostavilo se da je sve dobro proračunao!

Od početka je bilo jasno da ni jedni, ni drugi neće puno rizikovati i da je izbegavanje poraza prioritet. Milan je bio bolji za nijansu u prvih 45 minuta. Par polurpilika sa obe strane, a jedina kolosalna je bila za Milan u 30. minutu, kada je Poli prbacio gol sa nekih par metara iako mu Handanović nije stajao na putu.
U drugom poluvremenu, Milan je bio još konkretniji i više napadao. Baloteli je pravio mnogo problema odbrani gradskog rivala, a Muntari i Kaka pretili iz drugog plana. Kampanjaro je imao sjajnu priliku za Neroazure, Baloteli je šmekerski pokušao spoljnom da prevari Handanovića. U poslednjih dvadesetak minuta, meč se potpuno otvorio i oba tima su jurišala na pobedu. Smenjivale su se šanse pred Abijatijem i Handanovićem. Ulazak Kuzmanovića umesto Zanetija je potpuno razmdrao Inter. Srbin je imao čak i dve poluprilike, a Inter je u 81. minutu preko Palasija i Guarina imao dve šanse da nokautira rivala.

Interov pritisak je rezultirao pomenutim golom Palasija u 86. minutu. Na kraju je došlo do gužve. Nervozni Muntari je gurnuo Kuzmanovića i zaradio crveni karton. Rosoneri nisu uspeli da se oporave od šoka. Alegri je izgubio još jednu bitku, pitanje je do kada će ga Berluskoni trpeti bez obzira što je ovo žrtvovana sezona. Inter ostaje u trci za Ligu šampiona, Milan na kastrofalnom 13. mestu...