0
Nedelja 14.03.2010.
15:55 >> 18:57h

Tomić srušio Hajduka u Kuli

Fudbaleri Partizana ostvarili su 13. prvenstvenu pobedu, pošto su u Kuli u okviru 18. kola Jelen Super lige slavili nad domaćim Hajdukom rezultatom 2:0, a oba gola postigao je Nemanja Tomić. Vojvodina sa 4:0 "pocepala" Čukarički, dok je OFK Beograd teškom mukom pobedio Rad na Karaburmi sa 3:2.

Aktuelni šampioni Srbije nakon 18. odigranih kola sada za liderom tabele Crvenom zvezdom zaostaju pet poena.

Nemanja Tomić je precizno šutirao sa nekih 18-19 metara u donji desni ugao gola golmana domaćih Jovšića, koji je bio nemoćan, pa su crno-beli već u 7. minutu poveli sa 0:1. Rano vođstvo je donelo nešto mirniju igru, a do kraja poluvremena je najbliži golu bio doskorašnji igrač Hajduka Aleksandar Davidov, koji je odličnim šutem sa preko 20 metara pogodio prečku u 37. minutu.

Partizan je u nastavku pokušao još ofanzivnijom igrom da dođe do drugog gola, ali je taj pritisak kratko trajao. Domaćin je najbliži golu bio u 54. minutu, kada je golman Partizana Božović nakon slobodnog udarca sa strane poleteo u prazno, a Kozoš se obrukao promašajem praznog gola. Posle fudbalske uspavanke na blatnjavom i očajnom terenu u Kuli, publiku je probudio Davidov sjajnim solo prodorom, nakon kojeg je oboren na ivici kaznenog prostora. Precizan je bio Nemanja Tomić, koji je lepim udarcem u 67. minutu pogodio desni ugao Jovšićevog gola. Gosti su do kraja vešto čuvali i sačuvali prednost i zasluženo slavili nad Hajdukom.

Trener Partizana Goran Stevanović izjavio je da prezadovoljan pobedom.

"Protiv Borca smo gol dali u petom minutu, danas u šestom, i odmah je rezultat pozitivan, dok u meču sa Javorom, recimo, nismo uspeli na vreme da postignemo gol i nismo uspeli da zabeležimo pobedu. Nama je lakše kad 'otvorimo protivnika' na vreme, kad uspemo da postignemo gol, i onda se nalazimo u mnogo boljoj poziciji, jer tada naš rival mora da igra otvorenije," rekao je Stevanović i dodao:

"Istina je da je teren bio loš ali takvi su tereni svuda u zemlji i to je naša realnost. Mislim da je publika na stadionu i ona pored malih ekrana imala priliku da vidi dobar fudbal. Prezadovoljan sam pobedom, bili smo autoritativni i agresivni od samog početka".

Fudbaleri Vojvodine su u Novom Sadu u potpunosti nadigrali Čukarički i pobedili sa 4:0, a dvostruki strelac je bio Dragan Mrđa.

U 16. minutu Bilbija je odlično uposlio Mrđu koji je manirom vrhunskog golgetera doveo domaćine do prednosti od 1:0. Isti igrač četiri minuta kasnije postigao je još jedan gol i to je već bila velika prednost Vojvodine.

Utakmicu je u 75. minutu prelomio Tadić koji je odlično iskoristio akciju Mrđe i Bilbije i zabio gol za 3:0, a inače u poslednjih pola sata Čukarički je bio brojčano slabiji, jer je isključen Stojmirović dobio dva žuta kartona. Tačku na "i" stavio je Merebašvili golom sa penala, pa je Vojvodina na kraju ipak napunila Čuku sa 4:0.

Igrači OFK Beograda su na jedvite jade uspeli da uzmu sva tri boda u malom gradskom derbiju protiv ekipe Rada – 3:2.

OFK Beograd je na Karaburmi poveo već u 2. minutu nakon kornera, a najsnalažljiviji u šesnaestercu bio je Nemanja Milić. Ipak radost domaćih je bila kratka, pošto je Rad u 10. minutu iz penala poravnao rezultat na 1:1. Kaluđerović nad kojim je napravljen prekršaj, sam je izveo penal i savladao svog kuma Bojana Šaranova. "Romantičari" su početkom drugog poluvremena ponovo došli do prednosti i to ponovo nakon kornera, a ovoga puta se na najboljem mestu našao i snašao Planić.

"Građevinari" su uspeli da dođu do novog izjednačenja u 65. minutu preko Jovanovića. Ipak, posle nekoliko promašaja Kamerunac Abubakar Oumaru donosi i treći put prednost "romantičarima" koji su prokockali veliki broj prilika u drugom poluvremenu.

Metalac je pobedio Smederevo, a strelac jedinog gola bio je Betonligar u 44. minutu nakon asistencije Pavlovića, dok su Mladi Radnik i Jagodina u Požarevcu odigrali bez golova.

Crvena zvezda je u subotu sa 2:1 pobedila Napredak iz Kruševca, dok je Javor u Ivanjici slavio nad BSK iz Borče – 1:0.