Nedelja 08.12.2013.
17:25 >> 22:42h
BETA A

Mihajlović diže Sampdoriju sa dna!

Fudbaleri Sampdorije pobedili su danas na svom terenu Kataniju sa 2:0, u utakmici 15. kola italijanskog prvenstva i izvukli se iz zone ispadanja.

Siniša Mihajlović

Sampdorija i Katanija su u utakmicu ušle kao pretposlednja i poslednja ekipa na tabeli, a meč je rešen golovima u drugom poluvremenu.

Ekipa Siniše Mihajlovića povela je u 53. minutu golom Edera, a konačan rezultat postavio je Manolo Gabijadini u 76. minutu. Sampdorija se posle treće prvenstvene pobede popela na 16. mesto na tabeli i ima 14 bodova, dok je Katanija ostala poslednja sa devet bodova. Verona je na svom terenu pobedila Atalantu sa 2:1 i učvrstila se na šestom mestu na tabeli. Atalanta je povela u 42. minutu preko Denisa, a domaći su preokrenuli u završnici utakmice, golovima koje su postigli u razmaku od pet minuta.

Huan Ignjasio Gomes izjednačio je u 82. minutu, a tri minuta pre kraja pobedu Veroni doneo je Žoržinjo iz jedanaesterca. Verona je šesta na tabeli sa 25 boda, a Atalanta je 13. sa 17 bodova. Torino je na svom terenu pobedio Lacio sa 1:0 i sa 13. popeo se na sedmo mesto na tabeli. Jedini gol postigao je Kamil Glik u 19. minutu. Torino ima 19 bodova, a Lacio na 12. mestu dva manje. Fudbaleri Kjeva pobedili su Sasuolo sa 1:0 i izvukli se iz zone ispadanja, dok je Kaljari na svom terenu pobedio Đenovu sa 2:1.

Ranije danas Roma je pobedila Fiorentinu sa 2:1, a poslednja utakmica 15. kola igra se večeras od 20.45 između Intera i Parme.