Nedelja 27.04.2014.
18:41
beta A

Pobede Kaljarija, Lacija, Sampdorije i Torina

Fudbaleri Kaljarija pobedili su danas Parmu sa 1:0 u 35. kolu italijanske Serije A, a do pobede su još došli Lacio, Samdorija i Torino.

Siniša Mihajlović

U jednoj od najvažnijih utakmica italijanskog prvenstva danas, ekipa Parme poražena je minimalnim rezultatom, a strelac za Kaljari bio je Maurisijo Pinilja u 35. minutu iz penala. Ekipa Parme je imala male šanse da dođe do izjednačenja, jer je od 53. minuta utakmice igrala sa igračem više, pošto je Felipe dobio direktan crveni karton zbog grubog starta na suparničkog igrača. Posle ovog poraza, Parma je izgubila skoro sve šanse da se naredne sezone nadmeće u evropskim takmičenjima, dok je Kaljari skoro sigurno obezbedio opstanak u Seriji A.

Fudbaleri Lacija došli su do vrlo važne pobede, pošto su u gostima savladali Livorno sa 2:0, i tako ostali u konkurenciji da se na kraju sezone nađu na poziciji koja vodi u Ligu Evropa. Streci za ekipu iz Rima bili su Stefano Mauri u 15. minutu i Antonio
Kandreva u 51. iz kaznenog udarca. Livorno je posle ovog poraza ugrozio opstanak u prvoj italijanskoj ligi, jer su trenutno pretposlednji sa 25 bodova

.

Ekipa Sampdorije savlada je na svom stadionu Kjevo sa 2:1. Tim koji predvodi Siniša Mihajlović, do pobede je uspeo da dođe posle velikog preokreta, iako je imao igrača manje. Škodran Mustafi je u 64. minutu dobio direktan crveni karton, i
Sampdorija je ostala sa igračem manje na terenu, a dosuđen je bio i penal za gostujuću ekipu, koji je iskoristio Siril Tero dva minuta kasnije. Ekipa Sampdorije je do pobede došla u završnici utakmice, golovima Edera u 81. minutu i Roberta Sorijana u nadoknadi vremena.

Do pobede je došao i Torino, koji je savladao Udineze sa 2:0, i tako ostao u konkurenciji da se naredne godine nadmeće u evropskim takmičenjima. Strelci za torinsku ekipu bili su Omar El Kaduri u 15. i Ćiro Imobile u 56. minutu.