Nedelja 24.11.2013.
20:15
BETA A

Kardif u nadoknadi šokirao Junajted!

Fudbaleri Kardifa i Mančester junajteda remizirali su danas 2:2 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 12. kola engleske Premijer lige.

Za istoriju: Bo Kjung Kim slavi izjednačujući gol protiv Mančestera

Velški klub je u prvom minutu sudijske nadoknade vremena došao do izjednačenja preko Bo-Kjung Kima i tako prekinuo seriju Mančestera od tri uzatopne pobede.

Gosti su u 15. minutu preko Vejn Runija došli do prednosti, da bi Frejzer Kembl u 33. doveo Kardif do izjednačenja. Ekipa Dejvida MojeDejvsa je u samoj završnici prvog poluvremena preko Patrisa Evre došla do nove prednosti, te je tako na odmor otišla sa prednošću. Mančester je ovim remijem došao do šestog mesta na tabeli, pošto
ima 21 bod, dok je Kardif 15. sa 13. Ranije danas Mančester siti je sa 6:0 savladao Totenhem.

U poslednjem duelu 12. kola Premijer lige Vest Bromvič Albion će sutra od 21.00 dočekati Aston Vilu.