17:32 >> 11:21h

Juve na kolenima: Fiorentina od 0:2 do 4:2!

Junak Firence još jednom je postao trostruki strelac Đuzepe Rosi - 4:2

Trostruki strelac: Đuzepe Rosi

Firenca je na ovakvu pobedu čekala 23 godine! Pala je osveta Juventusu za otimanje Roberta Bađa 1990. godine, kada su tifozi Fjorentine hteli da zapale grad i otad iz dna duše mrze Staru damu. Ljubičasti su na Artemio Frankiju napravili čudesan preokret protiv Juventusa i za 14 minuta rezultat 0:2 pretvortili u 4:2!
Junak Firence još jednom je postao Đuzepe Rosi. Fenomenalni Pepito postigao je het-trik za svoju Violu i bukvalno bacio ekipu iz Torina na kolena.

Kao što se nije dvoumio u 36. minutu, kada je pokazao penal za Juventus, tako Ricoli nije imao dilemu ni pola sata kasnije, kada je na drugoj strani pokazao na kreč. Rosi je bio precizan iz najsrože kazne, što je dalo neverovatnu energiju domaćem sastavu da do kraja meča potpuno potuče velikog rivala.

Ono što je bilo specifično popodnevnim mečevima Serije A, jeste činjenica da je na pet utakmica dosuđeno čak osam penala. Nije ih bilo samo na meču između Đenove i Parme (2:1), dok je ostalim dosuđeno po dva. Alberto Đilardino je sa dva pogotka bio najzaslužniji za pobedu svog tima nad direktnim konkurentom za opstanak. Leteći magarci su početkom prvog poluvremena stigli do izjednačenja, ali je Đilardino nešto kasnije vratio stvari na svoje mesto.

Verona je do preokreta u meču sa Parmom stigla pogocima Žoržinja iz dva jedanaesterca u 61. i 88. minutu. Kaćatore je u ranom delu meča doveo domaće u vođstvo, ali su sredinom prvog dela igre preokret doneli Parolo i Kasano.
Na sličan način, ali ovoga puta u nadoknadi vremena do pobede je stigla Sampdorija protiv Livorna i to golom Nikole Pocija, iako je samo nekoliko tenutaka ranije domaćin došao do izjednačenja.

Sasuolo je do prve pobede došao protiv nejake Bolonje, koja je u Ređo Emiliji savladana sa 2:1.