17:02 >> 22:46h

Serija A: Juventus nastavio seriju, Mihajloviću samo bod!

Mihajlovićeva Sampdorija ispustila pobedu protiv Parme, Luka Toni uništio Lacio, Rosi opet doneo tri boda Fiorentini, Torino u velikoj formi...

Novi trijumf: Fudbaleri Juventusa slave gol Karlosa Teveza

Čak 22 gola na šest mečeva obeležili su nedeljno popodne u Seriji A. Rezultati očekivani, strelci raspucani, Toni, Ljajić, Benatija i Imobile su se izdvojili od ostalih... Došao je kraj i seriji nesavladivosti Đanluiđija Bufona, ali to nimalo nije zabolelo Juventus koji nosi tri boda iz Bergama (1:4). Mnogo bitnije za Staru damu je da je nastavljena serija njenih trijumfa. Na stadionu Atleti Azuri, Bufon je primio gol posle 745 minuta u kojima je njegova mreža mirovala, ali je Juventus upisao devetu uzastopnu pobedu i u punom sprintu hita ka odbrani Skudeta.

Tevez je uz dozu sreće i grešku Konsiljija doneo vođstvo Juventinima, ali je Morales ubrzo poravnao rezultat posle lepog prodora i asistencije Bonaventure. Juventus je u nastavku dominirao i stezao obruč oko gola Atalante. Bilo je jasno da se Atalanti crno piše. Prečka je sprečila Pogbu u 19. minutu, ali je u prvom minutu drugog poluvremena sjajni Francuz bio na pravom mestu i upisao se u listu strelaca. U međuvremenu se Tevez ispromašivao. U finišu meča, Stara dama je dodala gas, Fernando Ljorente je postigao peti prvenstveni pogodak ove sezone, a tačku na trijumf je stavio uvek opasni Vidal.

Poteru za Juventusom je nastavila Roma i ostala na razdaljini od pet bodova, pobedom nad očajnom Katanijom od 4:0. Glavna poluga trijumfa Vučice su bili raspucani defanzivac Mehdi Benatija i sjajni Matija Destro koji je i u trećoj uzastopnoj utakmici posle oporavka od povrede postigao gol. Seriju je otvorio Benatijin gol glavom posle kornera Destra. Potom je usledio komičan nesporazum u odbrani Slonova i gol Destra. Potom je na scenu stupio Adem Ljajić. Posle njegovog slobodnjaka, Benatija je opet najviši u skoku i postiže drugi gol na meču. Marokanski štoper je sa četiri gola prvi strelac Rome ove sezone! Konačnih 4:0 je postavio Žervinjo posle prodora i nesebičnog poteza Adema Ljajića...

Sampdorijin preporod pod komandnom palicom Siniše Mihajlovića je nastavljen novim remijem - 1:1. Bili su na pragu treće uzastopne pobede, ali je Parma ipak uspela da iščupa bod na Ferarisu. Nije ovo loš rezultat za Doriju, ali ostaje žal za pobedom... Sa dva gola i jednom asistencijom, Luka Toni je uništio Lacio i nastavio Veronin teror na Bentegodiju - 4:1. Plavo-žutima je ovo bila osma pobeda u devet mečeva na svom terenu ove sezone, a posle ove utakmice Vladimira Petkovića verovatno čeka otkaz na klupi Lacija.

Na krilima prvog strelca lige Đuzepea Rosija, Fiorentrina je teškom mukom došla do tri boda u gostima protiv Sasuola. Pepito je u finišu meča postigao 14. prvenstveni gol i ostavio Violu u trci za mesto koje vodi u Ligu šampiona, pošto im sada Napolitanci beže samo tri boda. Sa odličnim artijama je nastavio Torino. Uknjižili su četvrtu pobedu u poslednjih pet mečeva, a protiv Kjeva (4:1) su briljirali Imobile (dvostruki strelac) i Ćerći.