Sreda 28.08.2013.
10:06
Vesti, Beta A

Prvi Gvardiolin kiks, Frajburg do boda u 86. minutu!

Fudbaleri Frajburga i Bajerna iz Minhena odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici četvrtog kola nemačke Bundeslige.

Frajburgu slađi bod: Radost strelca Nikolasa Heflera

Aktuelni prvaci Evrope i nemačke tokom svih 90 minuta napadali su gol Frajburga, ali su samo jednom uspeli da savladaju golmana Olivera Baumana.

Bajern je do prednosti došao u 33. minutu, a strelac je bio Đerdan Šaćiri na asistenciju Tomasa Milera.

Izjednačenje domaćoj ekipi i drugi bod u šampionatu doneo je Nikolas Hefler u 86.

minutu.

Novi trener Bajerna Pep Gvardiola se kockao, izveo je "šaren" tim, jer ga u petak čeka meč sa Čelzijem u Super kupu Evrope, što je Bavarce na kraju koštalo pobede.

Ipak, Bajern se i sa posle ovog remija osamostalili na vrhu tabele sa 10 bodova, ali i utakmicom više od rivala, dok je Frajburg 14. sa dva boda.

Ostale utakmice četvrtog kola Bundeslige igraće se za vikend.