Nedelja 25.08.2013.
23:24

Atletiko ubedljiv, Barsa slavila u Malagi

Gol Adrijana rešio pitanje pobednika u Malagi.

Kako stvari sada stoje, Radamel Falkao definitivno neće puno nedostajati Dijegu Simeoneu i Atletiko Madridu, jer su Jorgandžije ubeležile vrlo ubedljivu pobedu nad nemoćnim Rajo Valjekanom - 5:0. Raul Garsija je meč završio sa dva pogotka, dok je zvezda večeri bio Arda Turan, koji je upisao tri asistencije i gol.

Već u 17. minutu Garsija je otvorio seriju pogodaka, a samo tri minuta kasnije Dijego Košta je duplirao prednost, posle dodavanje Turana. Do kraja prvih 45 minuta crveno-beli uspeli su da postignu i treći pogodak, a strelac je bio Turan, deset minuta pre odlaska na veliki odmor.

Tamo gde su Jorgandžije stale u prvom, nastavile su u drugom poluvremenu. Samo osam minuta bilo je potrebno da se Visente Kalderon ponovo obraduje, a strelac četvrtog gola na meču bio je Tijago, a asistent, naravno, turski reprezentativac, koji je meta brojnih evropskih klubova.

Od tog trenutka Čolo Simeone je odlučio da pruži priliku i drugim igračima, pa je izvršio tri brze izmene. U igru su ušli Koke, Adrijan Lopez i Leo Baptistao. Iako je ritam utakmice bio u konstantnom padu, Atletiko je uspeo da postigne i peti pogodak. Strelac je bio Raul Garsija. Atletiko Madrid je tako došao do čelne pozicije na tabeli, dok je Valjekano na “zlatnoj“ sredini.

Duel Malage i Barselone trebalo je da bude derbi 2. kola u Španiji, međutim, slobodno se može reći da ovaj duel nije baš opravdao očekivanja. Barsa je slavila, očekivano, međutim, daleko od toga da smo videli vrhunski fudbal.

Tata Martino je izveo ekipu bez napadača. Mesi nije nije bio ni na klupi zbog povrede, a špica je izigravao Fabregas. Nejmar je ušao tek u poslednjih pola sata.
U takvoj situaciji domaćin je koliko-toliko uspevao da parira šampionu, međutim, daleko od toga da je često ugrožavao gol gostiju. Nakon gola Adrijana u 44. minutu bilo je jasno da je Barsa ide ka drugom trijumfu u šampionatu.