0
Sreda 21.08.2013.
22:49

Ivanović doneo pobedu Čelziju!

Plavci dobili Aston Vilu na jedvide jade rezultatom 2:1! Gosti u nadoknadi vremena oštećeni za penal.

Nova sjajna partija: Branislav Ivanović

Srbin je ponovo junak Čelzija! Bane Ivanović sjajno je započeo novu sezonu u dresu Plavaca, pošto je u unapred odigranom meču 3. kola Premijer lige postigao pobedonosni gol za svoju ekipu protiv Aston Vile - 2:1 (1:1)!

Zanimljivo, trijumfu domaćeg tima dosta je kumovao i sudija Kevin Frend, koji je samo nekoliko minuta pre Ivanovićevog pogotka progledao kroz prste srpskom asu i nije ga isključio, iako je su za tako nešto postojali svi uslovi. Bane je u jednom vazdušnom duelu namerno laktom nasrnuo na Bentekea, udario ga vrat, ali je arbitar odlučio da mu pokaže samo žuti karton.

Koliko je to bio bitan trenutak videlo se u 73. minutu, kada je Lampard centrirao sa desne strane, a Ivanović silovito gađao glavom i savladao Guzana za konačnih 2:1.

Čelzi je počeo odlično, kao i u prvom kolu protiv Hala i već u 6. minutu poveo. Azar je ušao u šesnaesterac, došao u poziciju da šutira, a lopta se od nesrećnog Lune odbila u mrežu.

Vila je bila u podređenom položaju sve do nadoknade vremena u prvom delu, kada je Benteke iskoristio neopreznost odbrane Plavaca i na efektan način pogodio mrežu Petera Čeha za 1:1.

Od tog momenta gosti kao da su se potpuno oslobodili i zaigrali kako umeju. To je dovelo do toga da Čelzi praktično do drugog gola u drugom poluvremenu ne napravi nijednu šansu?! A Vila je mogla da se pohvali s nekoliko izglednih prilika.
U trećem minutu nadoknade gosti su tražili penal i to opravdano, čini se, ali igranje rukom Terija u svom šesnaestercu Frend nije okarakterisao kao najstrožu kaznu. Usledili su protesti, ali - uzalud.

Da podsetimo, na ovom istom stadionu u prošloj sezoni Aston Vila se jako loše provela, primila je čak osam komada, međutim, sada je priča bila skroz drugačija, pa se čak može reći da su gosti ovom prilikom zaslužili da osvoje i bod.