0
Subota 15.03.2014.
21:20
Vesti, Beta A

Drama u Birmingemu: Matiću poništen čist gol, isključeni Vilijan, Ramires i - Murinjo!

Aston Vila pobedila lidera Premijer lige koji je meč završio sa devet igrača i bez menadžera.

Gol za pobedu: Fabijan Delf postiže pogodak pored Ivanovića, Čeha, Terija i Matića

Fudaleri Aston Vile pobedili su danas na svom Vila Parku u Birmingemu vodeći Čelzi sa 1:0 u utakmici 30. kola engleske Premijer lige.

Londonskoj ekipi ovo je prvi poraz posle 15 utakmica u šampionatu, dok je Aston Vila zabeležila drugi uzaastopni trijumf.

Pobedonosni gol postigao je na spektakularan način Fabijan Delf u 82. minutu.

Ekipa Žozea Murinja je mogla prva da dođe do gola u 41. minutu, kada je Nemanja Matić zatresao mrežu Vile, ali je gol bio poništen zbog navodnog igranja rukom.

Prelomni momenat na utakmici bilo je isključenje fudbalera Čelzija - Brazilca Vilijana u 69. minutu, a do kraja meča "plavci" su ostali i bez Ramiresa koji je isključen u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena, kao i menadžera Žozea Murinja koji je dobio crveni karton zbog - prigovora!

Morao da napusti teren: Žoze Murinjo je dobio crveni karton

Čelzi je do kraja utakmice pokušavao da dođe do izjednačenja, ali su im igrači Aston Vile to onemogućili dobrom odbranom.

Srpski fudbaleri Nemanja Matić i Branislav Ivanović odigrali su svih 90 minuta za goste.

Čelzi je i pored poraza zadržao lidersku poziciju u Premijer ligi sa 66 bodova, ali i sa tri utakmice više od drugoplasiranog Mačester Sitija, koji ima šest bodova manje. Aston Vila je posle ove pobede na 10. mestu u šampionatu.

Fudbaleri Čelzija u narednom kolu gostuju Kristal palasu, dok Aston Vila dočekuje Stouk.

Sutra su na programu dva velika derbija: šampion Mančester Junajted dočekuje na Old Trafordu najvećeg rivala tim Liverpula, dok se u Londonu na Vajt Hart Lejnu igra gradski derbi između Totenhema i Arsenala.