Četvrtak 25.07.2013.
00:45
mozzartsport.com A

Sjajni Marković ponovo strelac za Benfiku!

Bivši napadač Partizana posle dva pogotka protiv Siona, večeras je opet bio bio strelac za Orlove.

Sjajno se adaptirao: Lazar Marković

Kakav je samo posao Benfika napravila dovođenjem Lazara Markovića, vidi se već po pripremnim utakmicama u Švajcarskoj! Tri utakmice i tri gola nekadašnjeg napadača Partizana! I od toga nijedan meč nije bio protiv nekih drugoligaša ili "sitne boranije“ .

Posle dva gola u meču sa Sionom, kada je doneo pobedu Benfiki, popularni Markec je večeras u duelu sa urugvajskim gigantom Penjarolom postigao gol vredan remija od 1:1. Lazar je počeo u prvoj postavi i postigao vodeći gol na meču posle duplog pasa sa Nikom Gaitanom. U nastavklu meča je svojom brzinom i prodorima sluđivao odbranu Penjarola, imao još nekoliko šansi i portugalski novinari su ga proglasili igračem utakmice. Na terenu je proveo 75. minuta kada ga je zamenio Ola Džon, kojem je izgleda „ukrao“ mesto u prvih 11.

U prvoj postavi ekipe Žorža Žesusa je počeo i Nemanja Matić koji je igrao do 70. minuta. Ostala trojica srpskih fudbalera: Miralem Sulejmani, Stefan Mitrović i Filip Đuričić su priliku dobili od 60. minuta. Đuričić je imao i jedan dobar šut i umalo nije doneo pobedu portugalskom timu.