1
Nedelja 14.04.2013.
17:47

Pobeda Junajteda, Sanderlend slavio u Njukaslu

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas kao gosti ekipu Stouka sa 0:2, a veliku pobedu ostvario je Sanderlend na gostovanju Njukaslu sa 0:3 u sklopu 33. kolu engleske Premijer lige.

Načeo domaći Stouk - Majkl Kerik

Strelci za Junajted bili su Majkl Kerik u četvrtom i Robin Van Persi u 66. minutu.

Kapiten ekipe iz Mančestera i nekadašnji reprezentativac Srbije Nemanja Vidić odigrao je celu utakmicu za svoj tim.

Izabranivi Aleksa Fergusona iskusno su iskoristili ukazane šanse, a prvu, već u četvrtom minutu je Majkl Kerik pretvorio u 1:0. Bio je to 100. ovosezonski gol Junajteda u svim takmičenjima, a jubilej je "pokvario" Robin van Persi.

Posle penala načinjenog nad njim, holandski napadač je preuzeo odgovornost i sa bele tačke prekinuo golgeterski post i osigurao trijumf u 66. minutu, a Stouku otežao borbu za opstanak.

Junajted sada ima 80 bodova, 15 više od drugoplasiranog Mančester Sitija, dok je Stouk na 16. mestu na tabeli sa 34 boda.

U drugom meču fudbaleri Sanderlenda pobedili su danas na gostovanju Njukasl sa 0:3, čime su "pobegli" iz opasne zone.

U lokalni derbi Sanderlend je ušao posle devet utakmica bez pobede, a na 'Sent Džejms parku' pobedio je prvi put od novembra 2000. godine. Sanderlend je poveo u 27. minutu golom Stefana Sesenjona, a vođstvo je duplirao Adam Džonson, svojim petim prvenstvenim golom, prvim od januara. Taj pogodak je novi trener Sanderlenda Paolo Di Kanio proslavio na kolenima pored aut linije.

Za svaku pobedu, novo odelo - Di Kanio

"Pokušao sam da trčim i radujem se, ali previše sam star. Potrošiću sav novac na nova odela ako svake nedelje budemo osvajali po tri boda", rekao je Di Kanio posle utakmice. Konačan rezultat postavio je Dejvid Von u 82. minutu.

To je bila druga utakmica na kojoj je Di Kanio predvodio tim sa klupe. U prvom meču, prošle nedelje, Sanderlend je izgubio od Čelsija sa 1:2.

Sanderlend je posle osme prvenstvene pobede izašao iz opasne zone, zauzima 15. mesto sa 34 boda, dok je Njukasl ostao na 13. mestu sa dva boda više.

"Zadovoljan sam, pošto su moji igrači danas bili pravi ratnici. Ovo je velika pobeda zbog plasmana, ali to je samo jedan korak na tabeli", rekao je Di Kanio.

Kapiten Sanderlenda Džon O'Šej rekao je da je dolazak novog trenera pozitivno uticao na ekipu.

"Došao je novi trener, a to uvek ima pozitivan efekat na ekipu. Pored aut linije ste mogli da vidite kakvog je karaktera", rekao je on.

Rezultat bi možda mogao da bude drugačiji da je sudija Hauard Veb u 61. minutu priznao gol napadača Njukasla Papisa Sisea, ali je dosudio ofsajd.