0
Nedelja 31.03.2013.
16:49

Partizan osvojio samo bod u Kuli

Fudbaleri Hajduka i Partizana odigrali su u Kuli nerešeno 1:1 u 20. kolu Superlige.

Strelac jedinog gola Partizana - Aleksandar Mitrović

Partizan je poveo u 24. minutu golom Aleksandra Mitrovića, dok je konačan rezultat postavio Lazar Veselinović u 33. minutu.

Tribine stadiona u Kuli nisu bile ispunjene do poslednjeg mesta, iako je gostovao petostruki uzasopni prvak, a pored lošeg vremena i povremenih pljuskova, razlog za manju posetu se možda krio u činjenici da je karta za meč koštala 400 dinara.

Domaćin se u Kuli odlučio na agresivniju igru uz povremeni presing, što je u prvih desetak minuta rezultiralo sa nekoliko dobrih prilika, ali je golman crno-belih Vladimir Stojković bio na visini zadatka.

Posle nekoliko minuta slabije igre, Partizan je iz prve prave akcije stigao do vođstva. Igrao se 24. minut kada je Brašanac uposlio Kojića a ovaj je, prevarivši čuvara, doturio loptu do Mitrovića, kojem nije bilo teško da je kroz noge Perića pošalje u gol.

Igrači Hajduka nisu pali posle gola i već posle devet minuta i centaršuta sa desne strane, Lazar Veselinović je udarcem glavom matirao Vladimira Stojkovića za 1:1.

Mitrović se razigrao do poluvremena i za samo tri minuta imao je dve sjajne šanse, ali je lopta oba puta otišla pored gola Hajduka.

Početak drugog poluvremena obeležila je nepovezana igra oba tima, a kiša koja je padala tokom odmora dodatno je otežala uslove. Hajduk je u 63. minutu imao sjajnu priliku, ali je Adamović posle gužve propustio pravi trenutak da savlada Stojkovića, dok je već u sledećoj akciji na drugoj strani, Mitrović kasno pokušao da asistira usamljenom Kojiću, pošto su defanzivci Kuljana izbacili loptu u korner.

U poslednjih desetak minuta nijedan tim nije uradio ništa konkretnije, a Hajduk iako je bio zadovoljan bodom, imao je odličnu priliku u sudijskoj nadoknadi vremena, pa se može zaključiti da je podela bodova ipak bila najpravičniji ishod ovog meča.

Aktuelni šampion sada ima 50 bodova, devet više od Crvene zvezde, koja je juče pobedila Radnički iz Kragujevca sa 2:0. Hajduk ima 20 bodova i zauzima 13. mesto.