Subota 30.03.2013.
20:27 >> 22:01h
Vestionline, Beta A

Pobeda Zvezde na debiju Sa Pintua

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom stadionu Radnički 1923 sa 2:0 u 20. kolu Superlige Srbije.

Milijaš se upisao u istoriju Zvezde

U utakmici s Radničkim debitovao je novi trener Zvezde Rikardo Sa Pintu, a golove za prvu pobedu pod njegovim vođstvom postigli su Kadu Mendeš u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena i kapiten Nenad Milijaš u 70. minutu.

Pogodak koji je postigao Milijaš ukupno je Zvezdin 4.000 prvenstveni gol.

Zvezda je bila bolji rival tokom cele utakmice, a u prvom poluvremenu najviše je pretila preko Milijaša koji je imao tri dobre šanse. Crveno-beli su poveli tek u nadoknadi vremena, kada je Darko Lazović prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i ostavio loptu Kaduu, koji je loptu "zakucao" u gol.

Gosti su najbolju priliku za pogodak imali u 24. minutu, kada je Stanimir Milošković ostao sam na desnoj ivici peterca, ali je njegov šut odbranio golman Bajković.

Konačan rezultat postavljen je tako što je Milijašev šut prvo izblokirao Vladimir Bubanja, a lopta se potom odbila do kapitena Zvezde, koji je iz drugog pokušaja savladao golmana Radničkog Ognjena Čančarevića.

Čančarević je odmah posle zvezdinog drugog gola napustio igru, pošto je udario u stativu, a u igru je ušao rezervni golman Marko Knežević. Gosti su od 60. minuta bili i bez prvog trenera Dejana Đurđevića koji je isključen zbog prigovora.

Utakmicu 20. kola JSL na stadionu Crvene zvezde posmatralo je 17.135 ljudi.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su večeras u Jagodini istoimenu ekipu sa 0:1. Gol odluke u Jagodini postigao je Abubakar Oumaru u 29. minutu. Jagodina je u par navrata mogla do gola, ali ekipa Sime Krunića nije bila uspešna u tim pokušajima.

Vojvodina je ovom pobedom ostala na deobi drugog mesta s Crvenom zvezdom i sada obe ekipe imaju po 41 bod, dok je Jagodina četvrta sa 33.