0
Subota 30.03.2013.
17:51 >> 23:46h

Juventus pobedio Inter u Milanu, Janković strelac u remiju

Na mečevima 30. kola italijanske Serije A Juventus je u derbiju kao gost pobedio Inter sa 1:2, Parma je nadigrala Peskaru sa 3:0, Palermo je osvojio bodove protiv Rome 2:0, dok je Đenova golom Boška Jankovića izvukla bod protiv Sijene 2:2.

Presudio Interu u Milanu - Alesandro Matri

Fudbaleri Juventusa pobedili su u gostima ekipu Intera s 2:1 u derbi meču 30. kola italijanske Serije A. Pobedu lideru šampionata doneli su Kvaljarela u trećem i Matri u 60. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Palasio u 54. minutu.

Domaći su meč završili sa igračem manje, pošto je u 90. minutu isključen Esteban Kambijaso zbog grubog starta nad Đovinkom. Zdravko Kuzmanović bio je na klupi Intera, dok je Dejan Stanković "Derbi Italije" pratio sa tribina.

Fudbaleri Đenove i Sijene igrali su 2:2. Golove za domaći tim postigli su Borijelo u šestom i Boško Janković u 72. minutu. Kod gostiju u strelce su se upisali Emeghara u 44. i Rosina u 52. minutu.

Milan je golom Rikarda Montoliva savladao Kjevo sa 1:0, a neverovatno uzbudljivo i efikasno je bilo na meču između Torina i Napolija koju je gost dobio rezultatom 3:5.

Tri gola za Napolitance postigao je Blerim Džemaili u 10, 47. i 80. minutu, dok se dva puta u listu strelaca upisao Edinson Kavani u 84. i 90. minutu. Marek Hamšik nije iskoristio penal u 40. minutu. Golove za domaći tim postigli su De Souza u 30, Žonatas u 74. i Međiorini u 78. minutu.

Parma je golovima Benaluana u 18, Palete u 52. i Amaurija u 65. minutu nadigrala Peskaru s 3:0, dok je Palermo golovima Iličića u 21. i Mikolija u 35. minutu s 2:0 nadigrao Romu.

Kaljari je na svom terenu nadigrao Fiorentinu s 2:1. Golove za domaće postigao je Pinila u 11. i 39. minutu. Jedini strelac za goste bio je Kvadrado u 73. minutu.

Lacio je u Rimu preokrenuo protiv Katanije i pobedio sa 2:1. Gosti su poveli pogotkom Marijana Iska u 50. minutu, ali su Nikola Legrotalje autogolom u 79. i Antonio Kandreva dva minuta kasnije iz penala doneli pobedu domaćinu.

Udineze i Bolonja igrali su bez golova, a isti epilog viđen je na meču Atalante i Sampdorije.