0
Nedelja 07.12.2014.
17:47

Serija A: Preokret Lacija, poraz Milana

Lacio je posle preokreta slavio u Parmi 2:1. Domaćin je odigrao dobro protiv nebeskoplavih i naizgled povela u savršenom trenutku, u poslednjem minutu prvog poluvremena golom Rafaelea Paladina glavom.

U Đenovi je prštalo na sve strane u duelu domaćeg tima i Milana

Lacio je u trećem minutu nadoknade stigao do izjednačenja preko Stefana Maurija, da bi pola sata pre kraja potpuno preokrenuo rezultat. Gol za pobedu postigao je rezervista Felipe Anderson, posle asistencije Filipa Đorđevića. Srpski napadač zamenjen je u 77. minutu, dok je Dušan Basta odigrao čitav susret.

Đenova je nastavila sa sjajnim izdanjima. Ostvarila je drugu uzastopnu pobedu, a sada je na "Luiđi Ferarisu" pao Milan. Gol odluke je u 32. minutu postigao Luka Antoneli.

Ćezena je ispustila dva gola prednosti u Bergamu i doživela poraz od Atalante 3:2. Gregor Defrel je golovima u poslednjih 15 minuta prvog poluvremena doneo veliku prednost gostima, ali je Joan Benaluane u nadoknadi vremena vratio Atalantu u igru. U nastavku su Giljermo Stendardo i Maksimilijano Morales obezbedili domaćinu pobedu.

Fudbaleri Napolija i Empolija odigrali su nerešeno 2:2 (0:1) na stadionu "San Paolo" u 14. kolu Serije A. Gosti su vodili do 67. minuta golovima Verdija i Ruđanija, da bi Napoli u samo pet minuta postigao dva gola i stigao do boda.

Golove za domaću ekipu postigli su Zapata i De Guzman.