Subota 30.03.2013.
16:13 >> 19:05h
Vestionline, Beta A

Pobede Junajteda, Sitija i Arsenala, poraz Čelsija

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas u gostima Sanderlend sa 0:1, u prvoj utakmici 31. kola engleske Premijer lige.

Autogolom doveo Junajted na samo korak do titule - Tajtus Brambl

Gosti su do trijumfa u Sanderlendu došli autogolom Tajtusa Brambla u 27. minutu.

Kapiten Mančester Junajteda, srpski fudbaler Nemanja Vidić odigrao je celu utakmicu za svoj klub.

Junajted je pobedom došao do 77 osvojenih bodova i sada ima 15 više u odnosu na drugoplasirani Mančester Siti, dok je Sanderlend ostao na 15. mestu sa 31 bodom.

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su danas na svom terenu Njukasl sa 4:0, dok je Arsenal bio bolji od Redinga 4:1, a Totenhem je u gostima slavio prtiv Svonsija 2:1.

Sautempton je kod kuće pobedio Čelsi 2:1, dok je Vest Hem sa 3:1 trijumfovao nad Vest Bromvič Albionom, a Vigan je minimalnim rezultatom pobedio Norič 1:0.

Siti je pred svojim navijačima zabeležio ubedljiv trijumf nad "svrakama" i tako i dalje zadržao šanse da odbrani titulu u PRemijer ligi. Golove za Mančester postigli su Karlos Tevez u 41, David Silva u 45, Vinsen Kompani u 56. i Jaja Ture u 69. minutu. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov presedeo je ceo meč na
klupi "građana", dok Matija Nastasić nije bio u protokolu za ovu utakmicu.

Arsenal i Reding još jednom su ove sezone odigrali meč sa mnogo golova, a londonski klub je zabeležio treću pobedu. Golove za Arsenal postigli su Žervinjo u 11, Santi Kazorla u 48, Olivije ZZiru u 67. i Mikel Arteta u 77. minutu iz penala, dok je gol za goste postigao Hal Robson Kanu u 68.

Totenhem je nakon dva vezana poraza u ligi uspeo da zabeleži pobedu. "Pevci" su poveli preko Jana Vertongena u sedmom minutu, a prednost je udvostručio Geret Bejl u 21. Jedini gol za Svonsi postigao je Miču u 71. minutu.